birgün

2° AZ BULUTLU

CHP'de kesin ihraç talebiyle YDK'ye sevk edilen Tanju Özcan, sözlü savunmasını verdi

CHP'de kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sözlü savunmasını verdiğini ifade etti. Özcan, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin 6 ana ilkesine her zaman sahip çıkan biriyim. Bu tavrımda bir değişiklik olmayacak" dedi. Toplantıda, Özcan hakkında karara varılmadı. YDK'nin 22 Ağustos'ta yeniden toplanmasına karar verilirken, Özcan hakkındaki kararın bu toplantıda görüşülmesi bekleniyor.

SİYASET 25.07.2022 12:30
CHP'de kesin ihraç talebiyle YDK'ye sevk edilen Tanju Özcan, sözlü savunmasını verdi
Abone Ol google-news

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından 13 Haziran'da kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sözlü savunmasını verdi.

Tanjı Özcan, parti kurallarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle 13 Haziran günü MYK kararıyla ve kesin ihraç talebiyle oy birliği ile YDK'ye sevk edildi.

Özcan, bugün parti genel merkezinde sözlü savunmasını verdi.

"YDK'ya sözlü olarak savunmamı yaptım" diyen Özcan, "Ben 22 yaşında bu partiye davet üzerine değil kendi irademle; ülkeme ne katabilirim partime ne katabilirim diye katılanlardanım. Partiye 'gel seni belediye başkanı yapalım' diye davetle gelenlerden değilim" ifadelerini kullandı.

Özcan şunları söyledi: "Verilecek karar ne olursa olsun ben Atatürkçüyüm, Türk milliyetçisiyim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin 6 ana ilkesine her zaman sahip çıkan biriyim. Bu tavrımda bir değişiklik olmayacak."

Özcan, açıklamasında, "Bugün de hakkımda olumlu bir karar çıkmasını bekliyorum ve öyle ümit etmek istiyorum" dedi.

YDK 22 AĞUSTOS'TA YENİDEN TOPLANACAK

Kesin ihraç istemiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın durumu 22 Ağustos'taki toplantıda ele alınacak.

Toplantıda, Özcan hakkında karara varılmadı. YDK'nin 22 Ağustos'ta yeniden toplanmasına karar verilirken, Özcan hakkındaki kararın bu toplantıda görüşülmesi bekleniyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol