birgün

8° AÇIK

SİYASET 24.03.2020 17:59

CHP, İçişleri Bakanı Soylu ile görüştü: Belediye ödeneklerinden kesinti yapmayın

İl belediye başkanları ile video konferans yöntemiyle bir toplantı yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parti yöneticilerinin İçişleri Bakanı Soylu ile görüştüğünü ve koronavirüs salgını nedeniyle belediye gelirlerinden kesintiye gidilmemesini istediklerini söyledi

CHP, İçişleri Bakanı Soylu ile görüştü: Belediye ödeneklerinden kesinti yapmayın

HÜSEYİN ŞİMŞEK

Koronavirüs salgını konusunda yerel yönetimlerin çalışmalarını ele alan CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, dokuz il belediye başkanı ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ardahan, Sinop, Burdur, Artvin, Edirne, Kırşehir, Bilecik, Bolu ve Çanakkale Belediye Başkanları ile video konferans yöntemiyle görüşen CHP Lideri, "Salgın konusunda aldığınız önlemleri takdir ediyorum" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bazı parti yöneticilerinin bir araya geldiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Zaman zaman belediye başkanlarımız, yerel yönetimlerle merkezi yönetim arasında sorunlar çıktığı ifade ediyor. Arkadaşlarımız İçişleri Bakanı ile görüştüler. İçişleri Bakanı Soylu, bu konuda bir genelge çıkardığını ve salgına karşı koordinasyonun önemini vurguladığını söyledi. Bizim temel hedeflerimizden birisi kaynak sorununu aşmaktır. Ne yaparsak yapalım bu bir kaynak sorunu ve kaynak sorununun çözülmesi gerekiyor" dedi.

GENÇLİK KOLLARINDAN YARDIM ALABİLİRSİNİZ

Belediye başkanlarına illerinde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların listelerinin iletildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "İhtiyaçların giderilmesi konusunda gerekirse CHP Gençlik Kolları'ndan yardım alabilirsiniz" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız