birgün

7° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 18.09.2019 15:45

CHP, işsizlik için meclis araştırması istedi

CHP, işsizlik için meclis araştırması istedi

BİRGÜN / ANKARA

TÜİK verilerine göre yüzde 13 olarak açıklanan işsizlik rakamlarının ardından CHP milletvekilleri işsizlik sorunu konulu meclis araştırması açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından hazırlanan ve CHP’li milletvekillerinin imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunulan meclis araştırma önergesinde, ülke genelinde 15 ve üzeri yaştaki işsiz sayısının Haziran ayında, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,8 arttığı ve genç nüfusta bu oranın daha da yüksek olduğu hatırlatıldı.

SOMUT POLİTİKALAR BELİRLENMELİ

İşsizlik yüzünden kendisini yakan yurttaş ile İŞKUR önünde oluşan uzun kuyrukların vurgulandığı araştırma önergesinde şu ifadelere yer verildi:

“İşsizlik ve ekonomik kriz toplumda derin travmalara sebep olmuş, geçim sıkıntısı yaşayan ve açlıkla mücadele eden yurttaş sayısındaki artış toplumda infial yaratmaktadır. Türkiye’de artan işsizliğin önüne geçilerek etkili ve somut politikaların belirlenmesi ve ivedi uygulanması amacıyla Meclis Araştırması açılması gerekmektedir.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız