birgün

14° AÇIK

SİYASET 07.01.2018 21:58

CHP İstanbul İl Başkanlığı için kritik toplantı

CHP İstanbul İl Başkanlığı için kritik toplantı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yarın CHP İstanbul İlçe Başkanları ile Ankara’da görüşecek. Kılıçdaroğlu’nun toplantıda İstanbul İl Başkanlığı seçimi öncesi fikir alışverişinde bulanacağı öğrenildi. Geçen hafta Canan Kaftancıoğlu’nun adaylığını açıklamasının ardından CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı’nın kim olacağı merak konusu haline gelmişti. Kaftancıoğlu mevcut durumda tek kadın aday olarak öne çıkıyor.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, CHP'nin İstanbul'daki 39 ilçe başkanı yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile fikir alışverişi yapacak. Gelecek hafta yapılacak olan İstanbul İl Başkanlığı seçimi öncesi gerçekleşecek olan görüşme, saat 15.00'te başlayacak. Kılıçdaroğlu'nun ilçe başkanlarının sürece ilişkin görüşlerini dinleyeceği belirtiliyor.

CHP İstanbul İl Başkan Adaylığı için Canan Kaftancıoğlu, Cemal Canpolat, Çetin Soysal, Süleyman Çelebi ve Kemal Kumkumoğlu'nun aday olması bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol