birgün

7° KISA SÜRELİ YAĞMUR

GÜNCEL 12.09.2019 19:20

CHP İzmir İl başkanı Deniz Yücel'den Aliağa işçilerine ziyaret

Aliağa Belediyesi'nden işten çıkartılan ve 119 gündür direnen işçileri, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ziyaret etti

CHP İzmir İl başkanı Deniz Yücel'den Aliağa işçilerine ziyaret

BİRGÜN İZMİR

İzmir’de MHP’li Aliağa Belediyesi tarafından işten çıkarılan ve 119 gündür direnen işçileri, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve beraberindeki parti heyeti ziyaret etti.

Ziyaret sırasında açıklama yapan Deniz Yücel, “Aliağa'da yaşanan bu süreci başından beri takip ediyoruz. Daha önce milletvekillerimiz, Genel Başkan yardımcımız direniş çadırına gelerek desteklerini sundular. İşten çıkarılan arkadaşlarımız için hukuki süreç söz konusu ama ülkemizde yargı çok ağır işliyor. Dolayısıyla yargı yoluyla sonuç alana kadar bu arkadaşlarımızın mağduriyetleri sürüyor. Biz işçi ve emekçi kardeşlerimizin emekleriyle oynayan, haksız yere işten çıkaran bu zihniyetin karşısındayız. Ne yazık ki yasalar ve belediye mevzuatı belediye başkanlarına bu yetkiyi veriyor. Ben bir hukukçu olarak hukuk ve yargı sürecinden bu kararların geri döneceğine inanıyorum. Çünkü iş hukukunda işçi çıkarmak son çaredir. Yasal haklarını verseniz dahi işten çıkarmalarda haklı nedenleriniz olmanız gerekir.

“SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ”

Zor durumda olan kişiler için çalışma yapacaklarını ifade eden Yücel, “Aliağa belediyesinin yaptığı bu işten çıkarmaların hiçbiri haklı nedene dayanmıyor. Öncelikle burada en zor durumda olan arkadaşlarımızın mağduriyetlerine çare üretmek için bir çalışma yapacağız. Hukuki süreci takip edeceğiz ve Aliağa Belediyesi CHP meclis üyelerimizin belediyenin bu tip tasarruflarına karşı, belediye kaynaklarının doğru yönetilmemesi konusunda daha sıkı bir çalışma yapmalarını sağlayacağız" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız