CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarına ve ihalelerine ilişkin açıklamalar yaptı.

CHP'li Adıgüzel: Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 1,5 milyar borç var

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarına ilişkin, "Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili olan bir önceki yönetimin 5 yılda yaptığı borcu, daha görev süresinin yarısında 2’ye katladı. Yaklaşık 1,5 milyar borç var. Peki, bu kadar borçlanma var da hangi hizmeti yaptınız? Yol mu, su mu, altyapı mı? Ortada hiçbir şey yok. Hiçbir sosyal faaliyet yok" açıklamasını yaptı.

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarına ve ihalelerine ilişkin açıklamalar yaptı.

Belediyenin zarara uğratıldığını işaret eden Adıgüzel, "Önceki yönetimde bir imar iptal ediliyor. Onun tazminatı için başka alanı satacaklarını söylüyorlar. Şimdiki yönetim hem alanı satıyor, hem de diğer imarı yeniden açıyor. Üstelik genişletip tüm yeşil alanı da kapsayacak şekilde" dedi.

"YAKLAŞIK 1.5 MİLYAR BORÇ VAR"

Adıgüzel, "Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yine AK Partili olan bir önceki yönetimin 5 yılda yaptığı borcu, daha görev süresinin yarısında 2’ye katladı. Yaklaşık 1,5 milyar borç var. Peki, bu kadar borçlanma var da hangi hizmeti yaptınız? Yol mu, su mu, altyapı mı? Ortada hiçbir şey yok. Hiçbir sosyal faaliyet yok. Bakın üniversite öğrencileri geliyor. Valilik ve bazı hayırsever iş insanları barınma sorunlarını gidermeye çalışıyor ama belediye seyrediyor" sözleriyle eleştirdi.

"ORDU'NUN EN GÜZİDE, PAHA BİÇİLMEZ ALANI"

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yönetiminin Durugöl'de açtığı imar alanını iptal ettiğini hatırlatan CHP'li Adıgüzel, "Şimdi o alanı çok daha vahim bir şekilde yeşil alanları da kapsayacak şekilde tekrar imara açtı. İlave olarak Durugöl’deki AVM alanı ve belediye ek hizmet binasının da satışa çıkarıldığını öğrendik. Bu AVM alanının az önce bahsettiğim, Durugöl’deki imar alanının iptaline tazminat olarak satılacağını söylemişlerdi. Şimdi hem o alanı imara açtılar hem de AVM alanının yanına belediye binasını da ekleyip satacaklarını öğreniyoruz. Ordu’nun en güzide, paha biçilemez alanı" diye konuştu.

"KENDİ PARTİLİLERİNİN İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ DAHİ SATIŞTAN HABERİ YOK"

Belediyede yaşananlar konusunda AKP'li ilçe belediye başkanlarının da satıştan haberinin olmadığını ileri süren Adıgüzel, şunları söyledi:

"Daha da kötüsü, AK Partili belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'na geliyorlar, önceden haberleri olmadan bu alanların satışı ile ilgili gündem önlerine konuluyor. Şoke oluyorlar. Kabul edenler… etmeyenler… Oldu bittiye getiriliyor. Kendi partilerinin ilçe belediye başkanlarının dahi satıştan haberi yok. Bunların ne yaptığı belli değil.

"HANİ HAYIRSIZ EVLAT VARDIR, EVDEKİ HALIYI, TASI, TARAĞI BİLE SATAR, EVİ BATIRIR"

Hani hayırsız evlat vardır. Evdeki halıyı, tası, tarağı bile satar, evi batırır. Bu yönetim aynı yönetim. Geçtiğimiz 31 Mart Seçimleri'nde, ‘Mart’ın Sonu Bahar’ dedik. Millet İttifakı belediye başkanlarının kazandığı yerlere, Türkiye’nin birçok yerinde bahar geldi. Ordu’ya maalesef bahar gelmedi. Hala o Mart’ı çıkaramadık. Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır misali, şimdi bunlar tası tarağı evi ocağı satarak götürmeye çalışıyorlar. Yolsuzluklar had safhada. Buna bir son vermek gerekiyor."

(ANKA)