birgün

20° AÇIK

CHP’li Ağbaba'dan ‘muhalefet işsizlik ve enflasyonu abartıyor' diyen Erdoğan’a saray hatırlatmalı yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na muhalefetin işsizlik ve enflasyonu abarttığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Maalesef saraylar bazen insanın gerçekle bağını koparıyor” dedi. Ağbaba, Türk lirasında yaşanan değer kaybına ilişkin, “Eğer sizin paranız beşinci sınıf demokrasinin bile olmadığı Afganistan parası karşısında değer kaybediyorsa bu ülke de değer kaybediyor” diye konuştu.

GÜNCEL 12.11.2021 17:27
CHP’li Ağbaba'dan ‘muhalefet işsizlik ve enflasyonu abartıyor' diyen Erdoğan’a saray hatırlatmalı yanıt
Abone Ol google-news

Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP heyetinin Kayseri temasları sürüyor. Ağbaba ve beraberindeki heyet, İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. CHP heyetini burada, İl Başkanı Sebati Dursun ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş karşıladı.

Ziyarette, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temel Karamollaoğlu ile yaptığı görüşme gündeme geldi. Karamollaoğlu’nun, işsizlik ve enflasyona ilişkin “O konularda Tayyip Bey, Türkiye’nin çok iyi bir noktada olduğunu, muhalefetin bunu abarttığını düşünüyor” sözünü hatırlatan Ağbaba, şunları söyledi:

“Sayın Recep Tayyip Erdoğan, özel uçakları var, Kayseri’ye yarım saatte gelebilir. Gelsin, Kayseri’deki, sokaktaki emekliyi, yevmiyeye giden insanları, işsizleri dinlesin. Enflasyondan insanlar rahatsız mı, değil mi? Gelsin, görsün Kayseri sokaklarında. CHP’li ya da İYİ Partililere de gitmesin. AK Parti’ye geçmiş dönemde oy vermiş, AK Parti’nin bayrağını sallayan, asgari ücretle geçinen arkadaşlarımızın yanına gitsin. Enflasyondan etkileniliyor mu, etkilenilmiyor mu? Gelsin görsün. Maalesef saraylar bazen insanın gerçekle bağını koparıyor. O kafes, cam kafes, insanlarla, sokakla, sarayın ya da ülkeyi yönetenlerin irtibatını koparabiliyor. Bugünkü yaşadığımız aslında temel sorunlardan birisi o.

“AFGANİSTAN PARASI KARŞISINDA DEĞER KAYBEDİYORSA”

Dolar yükselmiyor, onu da söyleyelim, Türk parası değer kaybediyor. Bir ülkenin parası itibarıdır. Eğer sizin paranız beşinci sınıf demokrasinin bile olmadığı Afganistan parası karşısında değer kaybediyorsa ya da dünyanın en büyük enflasyonlarından birine sahip Arjantin parasının karşısında değer kaybediyorsa bu ülke de değer kaybediyor. Paramız da itibarsızlaşıyor. Bunu görmüyorsanız, sokağa çıkmalarını tavsiye ederiz. Tabii öyle 300-500 arabalık konvoylarla, koruma ordusuyla değil.

Gazete manşetlerine bakıyoruz. Türk lirasının en çok değer kaybettiği dönemi yaşıyoruz, dibe vurmuş durumda. 200 lira çıktığı zaman 130 dolar alırken şimdi o 200 lira ile sadece 20 dolar alabiliyoruz. Sayın Erdoğan, dolar yükseliyor da yükselmesinin bize faydası yok. Yarın yandaş medya ‘Yaşasın, dolar en çok bizim hükümet döneminde yükseldi’ derse şaşmayın.”

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol