birgün

12° PARÇALI BULUTLU

CHP'li Altay'dan 'af' açıklaması: Genel Başkanımız kırmızı çizgiyi koydu

CHP'li Engin Altay, af tartışmaları hakkında açıklama yaptı. Altay, "Terör suçları, asla… Kadına şiddet, taciz, tecavüz, cinayet, çocuğa taciz, uyuşturucu... Bunların affedilmesine Sayın Genel Başkanımız kırmızı çizgiyi koydu" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 01.10.2022 23:52
CHP'li Altay'dan 'af' açıklaması: Genel Başkanımız kırmızı çizgiyi koydu
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, af tartışmalarına ilişkin, "Parlamentoda grubu bulunan partilerin oturup Cumhuriyet’imizin 100. yılının arifesinde toplumsal mutabakatı sağlayarak bir plan ortaya koyulabilir" dedi.

Engin Altay, TBMM’nin yeni yasala yılının başlaması dolayısıyla verilen resepsiyonda, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Af tartışmalarına ilişkin konuşan Altay, “Affın bir parti tarafından ortaya koyulması ya da bir partinin mutfağında hazırlanmasından ziyade, parlamentoda grubu bulunan partilerin oturup Cumhuriyet’imizin 100. yılının arifesinde toplumsal mutabakatı sağlayarak bir plan ortaya koyulabilir. Ama burada olmazsa olmazlar var. Nedir? Terör suçları, asla… Kadına şiddet, taciz, tecavüz, cinayet, çocuğa taciz, uyuşturucu... Bunların affedilmesine Sayın Genel Başkanımız kırmızı çizgiyi koydu" ifadelerini kullandı.

Altay, şöyle devam etti: "Bunun dışında… Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı sebebiyle; ‘kader mahkumları’ diye bilinen insanların bu beklentisine cevap vermek, düşünülebilir. Ola da bilir, belki çok da şık olur. Ama toplumsal mutabakat ve parlamento mutabakatı şart. Yani Meclis’in bir grubu ben şöyle bir çıkarıyorum diyerek af çıkarmamalı.”

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol