CHP'li Ali Mahir Başarır, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban ile görüşerek "Aranızda anlaşın, bu rakamda ortayı bulun, beyefendi kızıyor" dediğini öne sürdü.

CHP'li Başarır: AKP Sözcüsü Çelik, Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban'la görüşerek "Beyefendi kızıyor, uzlaşın" demiş

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Prof. Dr. Ünsal Ban'a boşanma davası açmış, Prof. Ban, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Taşkesenlioğlu'nun kendisinden 50 milyon manevi, 20 milyon maddi tazminat istediğini öne sürmüştü.

Daha sonra organize suç örgütü lideri Sedat Peker, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, kardeşi olan AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etmişti.

ÖMER ÇELİK İDDİASI

Rüşvet ağı tartışmaları devam ederken; CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in Sedat Peker'in ifşaatlarıyla gündem olan AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban ile 19 Ağustos'ta görüşerek, "Anlaşın aranızda uzlaşın bu iş kötüye gidiyor, beyefendi kızıyor" dediğini öne sürdü.

Halktv TV'de Sözüm Var programına konuk olan Ali Mahir Başarır şu ifadeleri kullandı:

"Ne acıdır ki, bu ülkenin Cumhurbaşkanı 'Burada bir kirlilik var, bunları görevden alıyorum. Bunları yargıya teslim ediyorum' diyemiyor. 19 Ağustos'ta, önemli bir duyum ve emin olduğum için söylüyorum. AKP Sözcüsü Ömer Çelik Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban'ı yanına çağırıyor. İstenen paraları falan biliyor. 'Anlaşın aranızda uzlaşın, bu iş kötüye gidiyor, beyefendi kızıyor' diyor. Hatta Ünsal Ban denilen kişi Bolu'dan geliyor. Ömer Çelik bunu yalanlayamaz, 'Bu rakamda orta yolu bulun, beyefendi kızıyor' diyor."