birgün

20° AÇIK

CHP'li başkan: Antalya’da günlük 300-350 pozitif vaka tespit ediliyor

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar yaptığı açıklamada, kentte günlük 300-350 pozitif vakanın tespit edildiğini söyledi. Bayar, AKP hükümetini salgınla ‘gerçekçi mücadeleye’ davet etti.

GÜNCEL 06.09.2020 18:51
CHP'li başkan: Antalya’da günlük 300-350 pozitif vaka tespit ediliyor
Abone Ol google-news

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar yaptığı yazılı basın açıklamasında, Antalya’daki koronavirüs sayılarına ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı'nın verilerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Bayar, bu konuda şeffaf bir yol izlenmediğini kaydederek, hükümeti salgınla ‘gerçekçi bir mücadele’ yürütmeye davet etti.

Bayar bununla birlikte, Antalya’da günde 300-350 pozitif vaka tespit edildiği yönünde duyumlar aldıklarını belirtti. CHP’li başkan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

‘AİLE HEKİMİ BAŞINA 15 HASTA DÜŞÜYOR’

“Bugüne kadar Covid-19 yüzünden 37 hekim hayatını kaybetti. 37 hekimimizin 12 tanesini son bir haftada kaybettik. Duyumlarımıza göre Antalya'da günlük 300-350 pozitif vaka tespit ediliyor. Bazı hastanelerimizde boş oda kalmadığından hastaların tek odada ikişerli yatırılmaya başlandığını duyduk. Önceleri aile hekimi başına 3-4 hasta düşerken, şimdilerde bu sayının 15'i bulduğu söyleniyor.

Ayrıca yurtdışından gelen turistler sadece sorgulanıyor ve ateşleri ölçülüyor fakat geri giderlerken bu turistlere PCR testi yapılıyor ve bu çıkışlarda günlük 10-15 pozitif vaka tespit ediliyor.

‘AKP, TOPLUM SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATIYOR’

Turizmi canlandırmak, ekonomiye katkı sağlamasını beklemek adına AKP hükümetinin izlediği yol toplum sağlığını büyük tehlikeye atmaktadır. Tıpkı Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'in Covid-19 hastalığına yakalandığını gizlemesi gerektiğini söyleyen AKP Antalya Milletvekili Atay Uslu gibi zihniyete sahip iktidar sahipleri iyi bilmelidir ki; insan sağlığı ve hayatı çirkin ekonomik hesaplara ve siyasi çıkar malzemelerine alet edilemeyecek kadar değerlidir.

‘YANLIŞLARDAN DÖNMEYE DAVET EDİYORUZ’

Tüm bu yanlışlardan dönülmesi, salgınla gerçekçi bir şekilde mücadele edilmesi ve sağlık emekçilerinin taleplerinin karşılanması adına AKP Hükümetini; ekonomik hesaplarını, çıkar siyasetini ve egosunu bir kenara bırakıp Bilim Kurulunu ve Türk Tabipler Birliği'ni acilen toplayarak, bilimsel yöntemlerle, alınması gereken önlemleri belirlemeye ve uygulamaya davet ediyoruz”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol