birgün

18° AÇIK

CHP'li belediye başkanları Van'da buluşacak: 'Seçim sürecine giriyoruz'

Tüm CHP'li belediye başkanları 27,28,29 Mayıs'ta Van'da bir araya gelecek. CHP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, toplantının ana gündemine ilişkin bilgi vererek, "Seçim sürecine yavaş yavaş giriyoruz. Bu toplantıda da yapılacak ilk genel seçimde neler yapabiliriz bunu konuşacağız" ifadelerini kullandı.

SİYASET 12.05.2022 13:54
CHP'li belediye başkanları Van'da buluşacak: 'Seçim sürecine giriyoruz'
Abone Ol google-news

CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 27,28,29 Mayıs'ta Van'da yapılacak toplantının ana gündemine ilişkin konuştu.

Seçimi gündemine alacaklarını söyleyen Torun, “Bir yıl sonra genel seçim var. Seçim sürecine yavaş yavaş giriyoruz. Bu toplantıda da yapılacak ilk genel seçimde neler yapabiliriz, bu süreci nasıl birlikte yönetebiliriz, çalışmalarımızı nasıl sürdürebiliriz, bunları konuşacağız. Onların görüşlerini alacağız, biz görüşlerimizi aktaracağız” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 248 belediye başkanıyla Van’da bir araya gelecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, toplantının ana gündeminin yaklaşan seçimler olacağını belirterek, genel merkezin seçim hazırlıklarının belediye başkanlarına anlatılacağını ve belediye başkanlarının görüş ve önerilerinin alınacağını ifade etti.

ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtlayan Torun, CHP’li belediye başkanlarının, son olarak Aralık 2021’de Kayseri’de düzenlenen toplantının ardından 27, 28, 29 Mayıs’ta Van’da bir araya geleceğini söyledi.

Kayseri’de yapılan toplantıyı hatırlatan Torun, “En son aralık sonu gibi belediye başkanlarımızla birlikte toplantımızı Kayseri'de düzenlemiştik. Bu toplantımızı da Van'da gerçekleştireceğiz. 27, 28, 29 Mayıs'ta Van'da olacağız. İlk gün bütün belediye başkanlarımızla sahada olacağız. Van cadde ve sokaklarını, bütün ilçelerini ziyaret edecekler. Vanlı hemşerilerimizle bir araya gelip sorunlarını dinleyecekler. Onlarla birlikte Van'da olmanın ve sorunları çözmenin gayreti içinde olacaklar” diye konuştu.

“OYUMUZUN AZ OLDUĞU YERLERDE TOPLANTILAR DÜZENLİYORUZ”

Toplantının Van'da yapılmasının nedenine ilişkin ise Torun, "Konya'da da yapmıştık. Daha çok, oyumuzun az olduğu, belediyemizin olmadığı yerlerde toplantılar düzenliyoruz. Bu sayede hem belediyelerimizin hizmetlerini anlatma, kendilerini tanıtma ve Türkiye genelinde yapılan o başarılı hizmetleri aktarma fırsatı da buluyor. Belediye başkanlarımız için de çok güzel bir çalışma oluyor. Hem de gittiğimiz illerdeki hemşerilerimiz, belediye başkanlarımızı, bizi tanımış oluyor. Gayet güzel bir çalışma oluyor" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol