birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 28.09.2021 22:18

CHP'li Emir: Sayıştay'ın, Sağlık Bakanlığı'nı kusurlu bulduğu maddelerle ilgili işlem yapılmadı

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sayıştay'ın Sağlık Bakanlığı ile ilgili raporunu değerlendirerek, "Bir yıl önce kusurlu bulduğu 27 maddenin 21'i ile ilgili hiçbir işlem yapılmadı" dedi.

CHP'li Emir: Sayıştay'ın, Sağlık Bakanlığı'nı kusurlu bulduğu maddelerle ilgili işlem yapılmadı

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Sayıştay'ın, Sağlık Bakanlığı hakkında bir yıl önce kusurlu bulduğu 27 maddenin 21'i ile ilgili hiçbir işlem yapılmadı. 3'ü kısmen, 3'ü tamamen yerine getirildi. Bu seneki raporlarda sadece şehir hastaneleri ile ilgili 28 usulsüz işlem tespiti var" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sayıştay'ın Sağlık Bakanlığı ile ilgili raporunu, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile değerlendirdi. Emir'in paylaşımlar şöyle:

"Sayıştay'ın Sağlık Bakanlığı hakkında bir yıl önce kusurlu bulduğu 27 maddenin 21'i ile ilgili hiçbir işlem yapılmadı. 3'ü kısmen, 3'ü tamamen yerine getirildi. Bu seneki raporlarda sadece şehir hastaneleri ile ilgili 28 usulsüz işlem tespiti var. İçlerinde neler yok ki!

-Hastanenin zamanında teslim edilmemesi nedeniyle tazminat ödenmemesi,

-Taahhüt edilen tıbbi cihazların bazılarının yerinde bulunmaması,

-Yapılmayan veya bitmeyen işlerin parasının Devletten alınması,

-Yer teslimi öncesi hastane inşaatına başlanması

İlgili usulsüzlüklerin de üstü kapatılmak istenecek ama bu, görmezden gelinen son Sayıştay raporu olacak. İlk seçimde, CHP iktidarında yetimin bir kuruş hakkının hesabı sorulacak! Kara deliğe dönüşen şehir hastaneleri kamulaştırılacak. Hak yiyenler cezasız kalmayacak."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol