birgün

15° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.09.2021 15:28

CHP'li gençlik kolları başkanı, 'cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklandı!

“Cumhurbaşkanı’na hakaret”le suçlanan CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, tutuklanma talebiyle 1.Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi; Odabaşıoğlu çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CHP'li gençlik kolları başkanı, 'cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklandı!

Uğur KURNAZ

Cumhurbaşkanı’na ‘hakaret’ ettiği gerekçesiyle dün polis tarafından gözaltına alınan ve bir gün emniyette kaldıktan sonra bugün savcının karşısına çıkarılan CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, tutuklanma talebiyle 1.Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi; Odabaşıoğlu çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sabah saatlerinde, Denizli Adliyesi önünde toplanan CHP’ Denizli İl örgütü, “Tugay Odabaşıoğlu yalnız değildir’ pankartı açarak basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Odabaşıoğlu'nun konuşmanın, ağır eleştiri olarak kabul edilmesi gereken bir konuşma olduğunu söyleyen Çavuşoğlu "Bu bir siyasi konuşmadır ve eleştirilen kişi, İsmen dillendirilmiştir. AKP Genel Başkanı sıfatıyla eleştirilmiştir. Cumhurbaşkanı lafı bile ağza alınmamıştır. Montajla konuşma birleştirilmiştir. Tüm bunlar usulsüz ve hukuksuzdur" dedi.

Basın toplantısına TBMM İdare Amiri ve Burdur Milletvekili Mehmet Göker Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Burak Erbay, Suat Özcan, Parti Meclisi Üyesi Gizem Özcan, Aydın Milletvekili, Süleyman Bülbül, Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç ile CHP Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da katıldı.

chp-li-genclik-kollari-baskani-cumhurbaskanina-hakaret-ten-tutuklandi-926481-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol