birgün

18° KAPALI

GÜNCEL 13.08.2019 12:16

CHP'li Gürer'den "öğrenci affı" teklifi

CHP'li Ömer Fethi Gürer, öğrenciler için Meclis'e af kanunu teklifi verdi.

CHP'li Gürer'den "öğrenci affı" teklifi


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, okullarıyla ilişikleri kesilen öğrenciler için af kanunu teklifi verdi.

Yükseköğretim Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi’ni TBMM’ye sunan CHP Milletvekili Gürer, çeşitli sebeplerle eğitim ortamlarından uzaklaşmak durumunda kalan ve öğrenimini tamamlayamayan öğrencilerin mağduriyetini gidermek için çıkacak olan af yasasının önemli olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği "öğrenci affı"na ilişkin soru önergesinde son 3 yılda 956 öğrencinin disiplin cezası aldığının açıklandığını hatırlatan Gürer, bir yükseköğretim kurumundan çıkarma cezası alan öğrencinin başka bir yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmasının önünde bir engel bulunmadığına da dikkat çekti.

Gürer, çıkarılabilecek af yasasından belki de yüzlerce öğrencinin faydalanacağını ve eğitimlerini tamamlayacaklarına vurgu yaparak “Bu konuda bir çalışma yapılması, mağduriyet yaşayan öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesine vesile olabilir” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız