CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni yönetmeliğinde evde bakıma muhtaç kişilerin devletten maaş alabilmesi için “hane gelirinin asgari ücretin 3’te 2’sinden az olması şartı” getirilmesine "Engellilik gelir kriteri ile ölçülmez. Başka kriterler de var. Ailenin geliri iyi olsa da bakıma muhtaç bir engelliye bakmayabilir. Neden bu işin sosyal hizmet yönünü hiç düşünmüyorsunuz?" sözleri ile tepki gösterdi.

Kaynak: Haber Merkezi
CHP'li Hacer Foggo'dan Bakan Yanık'a: Engellilik gelir kriteri ile ölçülmez

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, evde bakıma muhtaç kişilere devlet tarafından ödenen maaş için “hane gelirinin asgari ücretin 3’te 2’sinden az olması şartı getirilmesini değerlendirdi.

Foggo, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Resmi Gazete’de yayınlanan yeni yönetmeliğiyle çok sayıda kişinin maaşının kesileceğini söyledi.

Faggo, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı etiketleyerek “Dün yayınlanan yönetmelikle binlerce engellinin evde bakım aylığı kesilecek. Engellilik gelir kriteri ile ölçülmez. Başka kriterler de var. Ailenin geliri iyi olsa da bakıma muhtaç bir engelliye bakmayabilir. Neden bu işin sosyal hizmet yönünü hiç düşünmüyorsunuz?” ifadelerine yer verdi.