birgün

19° AÇIK

CHP'li Hamzaçebi: Erdoğan'ı Kanal İstanbul'un iptali için ikna edeceğiz

GÜNCEL 11.11.2018 20:07
CHP'li Hamzaçebi: Erdoğan'ı Kanal İstanbul'un iptali için ikna edeceğiz
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Kanal İstanbul projesinin hayata geçmemesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ikna edeceklerini söyledi.

Kanal İstanbul projesinin yapımının mümkün olmadığını belirten Hamzaçebi, Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'a verdiği söyleşide "Yapmak için para lazım. Böyle bir bütçeyle yapılma imkanı yok. Kanal İstanbul doğru bir proje değil. Doğayı bozuyorsunuz. Doğaya müdahale ediyorsunuz. Etrafında çok büyük bir yerleşim öngörüyorsunuz. Bunlar İstanbul yaşamını felç edecek. Kanal İstanbul merkezi yönetimin projesi. Biz Sayın Erdoğan'ı Kanal İstanbul konusunda ikna edeceğiz. Bu proje yanlış" diye konuştu.

Hamzaçebi, "İstanbul'un tarihsel kimliğini iade edeceğiz. Bu kimlik çok zarar gördü ama dönülmez noktada değiliz. Bir parselin imar değişikliğini değil bütün İstanbul'un imar planını düşüneceğiz. İmar planı yoğunluk artışına neden olmayacak. İstanbul'un ihtiyaçları, yeşil alanlar asla azalmayacak şekilde karşılanacak. Yapılaşmış yerler ile yapılaşmamış yerler arasında, yani kentle kır arasında bir denge kuracağız. Tahribata uğramış olsa da Kuzey Ormanları'nı koruyacağız." diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol