birgün

4° KAPALI

CHP'li İlgezdi: 12 yıldır canla başla çalışan aile sağlığı çalışanları da kadroyu hak ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, "Kamudaki sözleşmelilerle birlikte, sağlıkçılar da kadroya alınırken yaklaşık 3 bin 500 kişi olan ve aile sağlığı merkezlerinde çalışanlara yine kadro verilmedi. 12 yıldır canla başla çalışan aile sağlığı çalışanları da kadroyu hak ediyor. Amasız, fakatsız tüm sağlık çalışanlarımız ve diğer sözleşmeli personeller hakkı olan kadrolarına kavuşmalı" dedi.

ÇALIŞMA YAŞAMI 03.12.2022 11:28
CHP'li İlgezdi: 12 yıldır canla başla çalışan aile sağlığı çalışanları da kadroyu hak ediyor
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde kapsam dışında bırakılan çalışanlarla ilgili bugün yazılı açıklama yaptı.

“Sözleşmeli personele kadro müjdesi veriliyorsa ayrım yapılmaksızın hepsine verilmeli. ‘Şunlar hariç’ demek olmaz. Sözleşmeli personelin arkasında durduk ve çabalarımız bir nebze olsun sonuç verdi, yapılan yanlış kısmen de olsa düzeltildi. Kadro alacak sözleşmeli personeller kapsamına sözleşmeli sanatçılar, sözleşmeli öğretmenler ve 50-D’li araştırma görevlileri de dahil edildi" diyen İlgezdi, "Şimdi sıra diğer tüm sözleşmeli personelin kapsama dahil edilmesinde. Aynı mücadeleyi kapsam dışı kalan kamu dışı aile sağlığı çalışanları, sözleşmeli askeri personel, KİT personeli, Aile Bakanlığı’na bağlı ek ders karşılığı çalışan sözleşmeli personeller ve Meclis danışmanları için de sürdüreceğiz" ifadelerine yer verdi.

"DERHAL BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ"

İlgezdi açıklamalarına şöyle devam etti:

"Aylardır ‘Tüm sözleşmeliler kadroya girecek’ diye açıklama yapıp insanları umutlandırdılar, pazartesi gününden beri kapsam dışı bırakılan kamu emekçilerinin sesi olmaya çalışıyoruz. Aile sağlığı çalışanları da kapsam dışı bırakılan sözleşmelilerden sadece biri.

Kadro almak, 12 yıldır görevlerini en iyi şekilde yapan aile sağlığı çalışanlarının en tabii hakkıdır. Derhal bu yanlıştan dönülmeli. Sağlık çalışanları arasında sözleşmeli, taşeron, 4-D’li ayrımını kabul etmiyor bu ayrımın son bulmasını talep ediyoruz.

Diğer kamudaki sözleşmelilerle birlikte, sağlıkçılar da kadroya alınırken yaklaşık 3 bin 500 kişi olan ve aile sağlığı merkezlerinde çalışanlara yine kadro verilmedi. 12 yıldır canla başla çalışan aile sağlığı çalışanları da kadroyu hak ediyor. Sağlık ayrımcılık kabul etmez. Amasız, fakatsız tüm sağlık çalışanlarımız ve diğer sözleşmeli personeller hakkı olan kadrolarına kavuşmalı.”

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol