CHP’li Kaftancıoğlu’ndan ‘seçmen listeleri’ açıklaması: Oylarınıza sahip çıkacağız

13.05.2019 12:56 GÜNCEL
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, seçmen listelerinde isimlerin gözükmemesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kaftancıoğlu, “Rahat olun, tüm detayların takipçisiyiz. Oyunlarını bozarak oylarınıza sahip çıkacağız” dedi. YSK’nin İstanbul seçiminin tekrarlanması kararından sonra seçmenler, kütüklerini sorguluyor. Daha önce bir Ekşi Sözlük yazarının gündeme getirdiği seçmen kaydının silinmesi olayı gazeteci Emin Çapa tarafından da dile […]

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, seçmen listelerinde isimlerin gözükmemesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kaftancıoğlu, “Rahat olun, tüm detayların takipçisiyiz. Oyunlarını bozarak oylarınıza sahip çıkacağız” dedi.

YSK’nin İstanbul seçiminin tekrarlanması kararından sonra seçmenler, kütüklerini sorguluyor. Daha önce bir Ekşi Sözlük yazarının gündeme getirdiği seçmen kaydının silinmesi olayı gazeteci Emin Çapa tarafından da dile getirilmişti. Çapa, eşinin ve kendisinin seçme kaydının silindiğini duyurmuştu.

OYUNLARINI BOZARAK OYLARINIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Seçmenlerden gelen bu itiraza ilişkin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. “Sevgili İstanbullular; seçmen listelerinde adımız görünmüyor diye kaygılanmakta haklısınız çünkü her şeyi yapabileceklerini biliyoruz” diyen Kaftancıoğlu, “Ancak rahat olun, aynen 31 Mart öncesinde olduğu gibi tüm detayların yakın takipçisiyiz. Bir kez daha oyunlarını bozarak oylarınıza sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.