birgün

9° PARÇALI BULUTLU

CHP'li Özel: Damat bir kere daha kabineye dönebilir

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel, Berat Albayrak ile ilgili de açıklamalar yaptı. Özel, "İhtimal o ki damat bir kere daha kabineye dönebilir" dedi.

SİYASET 20.01.2022 08:32
CHP'li Özel: Damat bir kere daha kabineye dönebilir
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yakınlığına dikkat çekerek "ikinci damat dönemi" yaşandığını söyledi. Özel, "İhtimal o ki damat bir kere daha kabineye dönebilir" dedi.

CHP'li Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında ekonomi yönetimini eleştirdi.

Albayrak'la ilgili de konuşan Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Ekonomide ikince damat dönemi yaşandığını hepimiz biliyoruz. Yine kamu bankaları arka kapıdan milyarca doları satıyorlar. İkinci damat dönemi, birinci damat döneminin yarattığı tahribattan fazlasını yaratmaya aday bir dönem. Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde damadın dönemini övmeye başladı. O kadar iyiyse, neden istifa etti, istifasını kabul ettiniz, uygun gördünüz? O kadar iyiyse damat gidince neden birden bütün göstergeler iyiye döndü? Damadın kontrolünde Nebati konuşuyor, bunlar yaşanıyor ve ihtimal o ki damat bir kere daha kabineye dönebilir. Örneğin Sayın Nebati’nin bulunduğu bakanlık, ikiye bölünebilir. Bir etkin konuma damat tekrar gelebilir. Bu da Türkiye’nin olası yeni bir felaket senaryosudur. Bu konudaki riske de dikkat çekmek isteriz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun