birgün

11° PARÇALI BULUTLU

CHP’li Özel’den, Süleyman Soylu’ya açık çağrı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Süleyman Soylu hakkındaki iddialarına ilişkin konuşan CHP’li Özgür Özel, “Soylu'ya, "Kendine güveniyorsan geleceksin Meclis'te Soruşturma Komisyonu kuracağız” çağrısında bulundu.

SİYASET 17.05.2021 23:56
CHP’li Özel’den, Süleyman Soylu’ya açık çağrı
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisi hakkındaki iddialarının araştırılması için savcılığa başvuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Kendine güveniyorsan geleceksin Meclis'te Soruşturma Komisyonu kuracağız. Bakanları savcıların soruşturması mümkün değil. Mertsen yiğitsen talep et partin destek versin 301 imzayla Meclis'te Soruşturma Komisyonu kuralım" diye seslendi.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özel, Sedat Peker'in kendisi ile ilgili iddialarının araştırılması için bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran İçişleri Bakanı Soylu'ya sosyal medya hesabı üzerinden seslendi.

Bakanları, savcıların soruşturmasının mümkün olmadığını hatırlatan Özel'in mesajı şöyle:

‘MERTSEN YİĞİTSEN TALEP ET PARTİN DESTEK VERSİN’

"Soylu'ya Açık ÇAĞRI!!! Sahtekarlığın lüzumu yok samimiysen kendine güveniyorsan geleceksin Mecliste Soruşturma Komisyonu kuracağız. Bakanları savcıların soruşturması mümkün değil. Mertsen yiğitsen talep et partin destek versin 301 imzayla Meclis'te Soruşturma Komisyonu kuralım!"

chp-li-ozel-den-suleyman-soylu-ya-acik-cagri-876937-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol