Google Play Store
App Store

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "TSK'nin kimyasal silah kullandığı" iddiasına ilişkin soru önergesi vereceğini bildiren CHP'li Sezgin Tanrıkulu ile ilgili, "Öyle hassas ve istismara açık bir konuda ulu orta açıklama yapılması yanlış olmuştur, doğru bulmuyoruz" açıklamasını yaptı.

CHP'li Öztrak'tan, Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerine ilişkin açıklama: Doğru bulmuyoruz

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 'kimyasal silah' iddiası ile ilgili açıklamasını doğru bulmadıklarını belirtti.

Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, ardından soruları yanıtladı.

"TSK'nin gerçekleştirdiği operasyonlarda kimyasal silah kullandığı iddia edilmişti. Hatta o iddiayı gündeme taşıyan isimlerden biri de CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu. Bu konunun araştırılması için bir soru önergesi vereceğini söylemişti. O önerge verilecek mi? CHP bu iddialara nasıl bakıyor?" sorusuna Öztrak, şöyle yanıt verdi:

"TSK, terörün en sıcak günlerinde bile kimyasal silaha asla tevessül etmemiştir. Mehmetçiğimizin sicili temizdir. Öyle hassas ve istismara açık bir konuda ulu orta açıklama yapılması yanlış olmuştur, doğru bulmuyoruz."

TANRIKULU NE SÖYLEMİŞTİ?

CHP İstanbul Sezgin Tanrıkulu, "TSK'nin kimyasal silah kullandığı" iddiasına ilişkin 20 Ekim'de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: "Kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin görüntüleri izledim. Kimyasal silah insanlığa karşı bir suçtur.Yarın itibariyle iddialara dayanak olan görüntülerin doğruluğu üzerine soru önergemi Meclis gündemine sunacağım.Bu iddialar karşısında açıklama yapılmamış olması ilginç."