CHP Ankara İl Başkanlığı kongresinde konuşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Dışarıdan CHP’yi dizayn etmek isteyenler var. Daha düne kadar beraber yan yana oturduğumuz ortaklık yaptığımız bazı isimler, CHP’yi dizayn etmeye çalışıyorlar. Bunlara CHP'liler izin vermezler, vermeyecekler” dedi.

Kaynak: DHA
CHP'li Öztunç: Ortaklık yaptıklarımız CHP'yi dizayn etmeye çalışıyor

Atatürk Spor Salonu'ndan gerçekleşen CHP Ankara İl Başkanlığı olağan kongresine CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen ve partililer katıldı. Mevcut İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı'nın yeniden aday olmadığı kongrede Ümit Erkol ve Sercan Çığgın il başkanlığı için yarıştı.

ÖZTUNÇ: FİTNEYE, FESADA İZİN VERMEYİN

Akıllı'nın açılış konuşması ile başlayan kongrede, daha sonra Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Divan başkanlığına oy birliğiyle, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç seçildi.

Öztunç, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini belirterek, "Ekonomi bitmiş, insanlar geçinebilmek için çok büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Evet, CHP de zor günlerden geçiyor. Ama CHP zor günlerin partisidir. CHP, bu devleti kuran partidir. CHP, kendisine kurulan tuzakları da aşacaktır. Son günlerde dışarıdan CHP’yi dizayn etmek isteyenler var, parti dışından, başka partilerden. Daha düne kadar beraber, yan yana oturduğumuz, ortaklık yaptığımız bazı isimler, CHP’yi dizayn etmeye çalışıyorlar. Bunlara CHP’liler izin vermezler, vermeyecekler. Bizler, CHP’nin evlatları, CHP’liler var oldukça bu partiyi dışardan dizayna izin vermeyeceğiz. Tartışabiliriz, konuşabiliriz, kendi aramızda bir yarış içerisinde olabiliriz ama hiçbir parmağın gelip partimizi karıştırmasına izin vermeyeceğiz, vermemeliyiz. Sizden bir kardeşiniz olarak ricam, 47 yıl sonra Kahramanmaraş’ta 2 milletvekilini örgütüyle çıkarmış bir kardeşiniz olarak ricam; fitne, fesada izin vermeyin. Fitneye, fesada kim geliyorsa onu da dışlayalım partiden hep beraber" dedi.