birgün

9° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 01.02.2020 14:55

CHP’li Tığlı’dan Bedri Gencer hakkında suç duyurusu

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, depremin Elazığ'ı vurmasını çocuk yaşta evliliğin yasaklanmasına yoran Bedri Gencer hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP’li Tığlı’dan Bedri Gencer hakkında suç duyurusu

BİRGÜN / ANKARA

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası Twitter hesabından “Çocuk evliliklerinin yasaklanması deprem getirdi” paylaşımı yapan YTÜ Profesörü Bedri Gencer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tığlı, Gencer’in resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, kanunlara uymamaya tahrik” suçlarını işlediği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

SUÇ İŞLEMEYE TAHRİK

Gencer’in yaklaşık 41 bin 200 takipçisi bulunan resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaptığını belirten Tığlı, “Halkı çocuk istismarına, pedofiliye, taciz ve tecavüze yönlendiren paylaşımı yapan Bedri Gencer adlı şahıs hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 214, 215, 216 ve 217. madde hükümlerinde düzenlenen suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, kanunlara uymamaya tahrik suçları kapsamında önce soruşturma başlatılması gerektiğini, ardından iddianame düzenlenerek kamu davası açılmasını ve Bedri Gencer’in sayılan suçlardan cezalandırılması gerektiğini” ifade etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol