birgün

27° AÇIK

CHP'li Torun'dan AKP'li Yavuz'a 'erken seçim' yanıtı: Cehaletinden bir şey kaybetmemişsin

CHP'li Seyit Torun, kendisinin erken seçime yönelik "Kasım ayında olabilir gibi tahminlerimiz vardı ama kasım ayına yetişmesi zor görünüyor" açıklamasına "Biz demiştik zaten. Anlıyorlar da biraz geç anlıyorlar" sözleriyle karşılık veren AKP'li Ali İhsan Yavuz'a yanıt verdi. Yavuz'un 2021 yerel seçimlerinde kullandığı "Hiçbir şey olmasa bile bir şey oldu" ifadelere gönderme yapan Torun "Cehaletinden bir şey kaybetmemişsin" dedi.

SİYASET 15.08.2022 16:05
CHP'li Torun'dan AKP'li Yavuz'a 'erken seçim' yanıtı: Cehaletinden bir şey kaybetmemişsin
Abone Ol google-news

Erken seçim gündemine ilişkin yaptığı değerlendirmede “Kasım ayında olabilir gibi tahminlerimiz vardı ama şu anda yasal seçim takvimine baktığınızda kasım ayına yetişmesi zor görünüyor" ifadelerini kullanan Seyit Torun, kendisine "Biz demiştik zaten. Anlıyorlar da biraz geç anlıyorlar. Olsun bunlarda böyle işte!" sözleriyle karşılık veren AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'a yanıt verdi.

Yavuz'un 2021 yerel seçimlerine ilişkin "Hiçbir şey olmasa bile bir şey oldu" sözlerine gönderme yapan Torun, "Anlaşılan cehaletinden bir şey kaybetmemişsin! Yetki sizde, varsa cesaretiniz hodri meydan!" dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, tv100 kanalında katıldığı bir programda erken seçim ihtimaline ilişkin soruya şu yanıtını vermişti:

"Kasım ayında olabilir gibi tahminlerimiz vardı ama şu anda yasal seçim takvimine baktığınızda kasım ayına yetişmesi zor görünüyor. Olsa olsa belki erken diyebileceğimiz nisan veya mayıs olabilir"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol