birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 16.07.2020 15:08

CHP’li Torun’dan Katar tepkisi: Kraliçelerine buraları peşkeş çekiyorsunuz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,  Katar Emiri’nin annesinin Kanal İstanbul çevresinde 44 dönümlük arazi almasına, "Katar sevdası bitmiyor. Tank Palet Fabrikası’nı verdiniz, arsaları verdiniz. Şimdi de onların kraliçelerine buraları peşkeş çekiyorsunuz" sözleri ile tepki gösterdi.

CHP’li Torun’dan Katar tepkisi: Kraliçelerine buraları peşkeş çekiyorsunuz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Katar Emiri’nin annesinin Kanal İstanbul çevresinde aldığı 44 dönümlük arazinin yeni imar planlarıyla turizm+ticaret alanına dönüştürülmesine, "Katar sevdası bitmiyor. Tank Palet Fabrikası’nı verdiniz, arsaları verdiniz. Şimdi de onların kraliçelerine buraları peşkeş çekiyorsunuz" ifadeleriyle tepki gösterdi.

ANKA’nın aktardığına göre, Torun, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Katar Emiri'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uçak hediye etmesini hatırlatarak "Biz anlaşılan bu hediye edilen uçağın parasını ödeyemeyeceğiz" dedi.

İstanbul'un önceliğinin deprem olması gerekirken Kanal İstanbul'un gündeme getirilmesini eleştiren Torun, şöyle konuştu:

"Ülkenin bu kadar sorunu varken takmışlar kafaya Kanal İstanbul. Bizim önceliğimizin deprem ve alınması gereken önlemler olması gerekirken tutturmuşlar Kanal İstanbul. Doymadınız mı ranta? Türkiye’nin her yerinde rant oluşturdunuz, yandaşlarınızla paylaştınız ama yetmedi. Bir de bir Katar sevdanız var. Tank Palet Fabrikası’nı verdiniz, arsaları verdiniz. Şimdi de onların kraliçelerine buraları peşkeş çektiniz, buradan onlara rant devşiriyorsunuz. Biz anlaşılan bu hediye edilen uçağın parasını ödeyemeyeceğiz. Cumhurbaşkanına tahsis edilen bu uçağın bedelini Türkiye’de ne yaparsak yapsak ödeyemeyeceğiz. Katar sevdası bitmiyor. Pandemi devam ederken ilk dış ülkeye ziyaret Katar oluyor. Ve verilen her türlü ballı işler Katar’a gidiyor. Gerekirse o uçağın bedelini biz verelim nasıl olsa IBAN’lar ile bağışlar toplanıyor uçak için de IBAN verilsin de biz bu Katar’dan kurtulmuş olalım."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız