birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 27.11.2020 20:25

CHP'li Tuncay Özkan: Koronavirüs tedavim bitti diyebilirim

Koronavirüs tedavisi gören CHP'li Tuncay Özkan, sağlık durumu hakkında yaptığı açıklamada, "Çok şükür, her şey çok daha güzel, daha sağlıklıyım. Kendim nefes alabiliyorum, koronavirüs tedavim bitti diyebilirim" dedi.

CHP'li Tuncay Özkan: Koronavirüs tedavim bitti diyebilirim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 27 gündür tedavi görüyor. Sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Özkan, "Çok şükür, her şey çok daha güzel, daha sağlıklıyım. Kendim nefes alabiliyorum, koronavirüs tedavim bitti diyebilirim" dedi.

Özkan, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından İzmir'de bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Özkan, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir videoyla sağlık durumuna ilişkin son gelişmeleri aktardı.

"HER ŞEY ÇOK DAHA GÜZEL"

Koronavirüse yakalanmasının üzerinden 27 gün geçtiğini anımsatan Özkan, "Çok şükür, her şey çok daha güzel, daha sağlıklıyım. Kendim nefes alabiliyorum, koronavirüs tedavim bitti diyebilirim. Ancak, koronavirüsün akciğer ve diğer organlarda yarattığı belli rahatsızlıklar var. Onlarla ilgili mücadelemiz 3 ay kadar daha devam edecek. Önümüzdeki haftadan itibaren ben de hayata katılacağım, sizlerle birlikte olacağım" dedi.

Genel sağlık durumunun iyi olduğunu bildiren Özkan, koronavirüs ve diğer hastalıklardan dolayı hastanelerde tedavi gören bütün hastalara şifa diledi.

"SAĞLIK EMEKÇİLERİNE SAYGI, SEVGİ VE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM"

Koronavirüs salgını konusunda farkındalığın önemli olduğunun altını çizen Özkan, "Koronavirüsten neredeyse ölmek üzereydim. Ege Üniversitesi hocalarımıza, rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Beni hayata döndürdüler. Gürsel ve Hüsnü hocalarıma sevgilerimi yolluyorum. Acil bakımdaki doktorlarımıza, hemşirelerimize, herkese saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum" diyerek sağlık emekçilerine teşekkür etti.

(ANKA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız