birgün

18° AÇIK

CHP'li vekillerin tepkileri üzerine Mehmet Akif Ersoy'dan açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, HaberTürk TV'de gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un konuğu oldu. Bakan'ın, Kılıçdaroğlu ve CHP'li belediyeler hakkındaki iddiaları üzerine canlı yayına bağlanmak isteyen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Habertürk TV'ye tepki göstermesinin ardından eleştirilere cevap veren Ersoy, "Kılıçdaroğlu'ndan talep gelmedi" dedi.

MEDYA 28.01.2022 00:43
CHP'li vekillerin tepkileri üzerine Mehmet Akif Ersoy'dan açıklama
Abone Ol google-news

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, HaberTürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un programında, İstanbul'da 24 Ocak akşamı başlayan ve gece yarısına kadar süren kar yağışına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karaismailoğlu, "İstanbul'u birilerinin keyfine bırakamayız" dedi.

Karaismailoğlu'nun bu ifadelerine tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Gerçeklerden bu kadar korkmayın" diyerek sosyal medya hesaplarından HaberTürk'e çağrıda bulundu.

HaberTürk TV'nin canlı yayınına bağlanmak isteyen Ali Mahir Başarır'ın talebi olumsuz karşılandı.

Bunun üzerine sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan Özkoç ve Başarır, şunları söyledi:

ERSOY'DAN AÇIKLAMA

Bakan Karaismailoğlu'nun konuk olduğu programın sunucusu, gazeteci Mehmet Akif Ersoy, program devam ederken bir açıklama yapmış ve "Sayın Kılıçdaroğlu bağlanmak isterse kendisini kesinlikle bağlayabileceğimizi paylaştık. Ama başka bir milletvekili bağlanmak istemiş. Ali Mahir Başarır'la ilgili bir şey konuşmadık. Kılıçdaroğlu ile ilgili konuştuk" demişti.

Ersoy, CHP'li vekillerin paylaşımlarının ardından yayın sonrası bir yazılı açıklama yaptı.

Ersoy, şu ifadeleri kullandı:

"Habertürk'ü arayan CHP yetkililerine, Ulaştırma Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu'nun açıklamalarına karşılık iddia sahibi Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun cevap vermek istediği takdirde yayına bağlanabileceğini belirttir. Ancak Sn. Kılıçdaroğlu yerine, Sn. Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesi ile Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın yayına katılması istendi. Yayında Sn. Başarır ile ilgili cevap hakkı kullandırılacak hiçbir boyut olmaması sebebiyle CHP yetkililerinin bu isteğinin karşılanamayacağı ancak Sn. Kılıçdaroğlu'nun iddia sahibi olarak dilerse dilerse yayına katılabileceği tekraren iletildi. fakat Sn. Kılıçdaroğlu'ndan bu yönde bir talep gelmedi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol