CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, 'Demokrasi Bileti Kampanyası'nı tamamladıklarını belirterek, “Yaklaşık 73 bin öğrenci Demokrasi Bileti’ni kullanarak ikametgahlarına gitti. Otobüs organizasyonu yaparak, araç temin ederek gönderilenlerle beraber toplamda 160 bine yakın gencin oy kullanmasına yardımcı olmuş durumdayız” dedi.

Kaynak: ANKA
CHP'nin 'Demokrasi Bileti Kampanyası'ndan 160 bine yakın öğrenci faydalandı

CHP Gençlik Kolları, 'Demokrasi Bileti Kampanyası'nı tamamladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, "Gençlerin sandığa gitmesi AK Parti’nin en büyük kabusuydu. Bu yüzden seçimleri hazirandan mayıs ayına aldılar. İstediler ki gençler memleketlerine dönüp oy kullanamasın. Ancak bağışçılarımız büyük bir dayanışmayla öğrencilerin oy kullanabilmesine imkan sağladılar" dedi.

Killik "Arkadaşlarımız da bu bağışların doğru yere gittiğine emin olmak için titizlikle başvuruları inceledi ve kupon kodlarını öğrencilere gönderdi" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 73 bin öğrencinin Demokrasi Bileti'ni kullanarak oy kullanacakları yerlere gidebildiğini söyleyen Killik, şunları kaydetti:

"An itibarıyla tüm başvuruları karşılamış durumdayız. Yaklaşık 73 bin öğrenci Demokrasi Bileti’ni kullanarak ikametgahlarına gitti. Otobüs organizasyonu yaparak, araç temin ederek gönderilenlerle beraber toplamda 160 bine yakın gencin oy kullanmasına yardımcı olmuş durumdayız.

Burada bir parti ayrımı gözetmedik, çünkü gençlerin en doğru kararı vereceğinden eminiz. Tüm bağışçılara ve bize bu kampanyada eşlik eden TÜLOV’a şükranlarımızı sunuyoruz. Genç arkadaşım; unutma! Bir oy farkla hak ettiğin gençliği yaşayabilirsin. Değişim senin elinde. Haydi ilk turda bitirelim."