birgün

19° AZ BULUTLU

SİYASET 02.10.2019 10:21

CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulu görevden alındı

CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulu görevden alındı

Haber Merkezi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki CHP İl Yönetim Kurulu, dün gece geç saatlerde gerçekleştirilen toplantının ardından, oy birliği ile CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulunu görevden aldı.

Karar hakkında BirGün'e açıklama yapan CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik, "Alınan karar bize dün akşam iletildi. Hak ettiğimiz bir şey değildi. Başarılı bir süreç geçirdik. Oy oranını yüzde 35'ten yüzde 74'lere getirdik. Somut elde tutulan bir gerekçe olmadan, bu ülkede parti olarak karşı çıktığımız anti demokratik uygulamalara benzer bir uygulamaya maruz kalmak da içimizi acıttı" ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız