CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 14 Mayıs Seçilerinde Mersin’de Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 57 oranında destek çıktığını belirterek “Mersin’de yarattığımız başarıyı tüm Türkiye’ye yayacağız. 29 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep beraber Çankaya’ya götüreceğiz” dedi. Seçer, genç seçmenlere de “Siz hep özgürlüğü seçtiniz, 28 Mayıs’ta da sandığa gidip özgürlüğü seçeceksiniz” diye seslendi.

Kaynak: Haber Merkezi
CHP’li Vahap Seçer: Kılıçdaroğlu’nu hep beraber Çankaya’ya çıkaracağız

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı töreninde konuştu.

Seçer,“Mersin’de yarattığımız başarıyı tüm Türkiye’ye yayacağız. 29 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep beraber Çankaya’ya götüreceğiz” dedi.

“Teslim aldığımız bu görevi onurumuzla şerefimizle başımız dik, alnımız açık sürdüreceğiz” diyen Seçer, genç seçmenlere de oy kullanma çağrısında bulundu.

“MERSİN’DE MUAZZAM BİR OY POTANSİYELİ YAKALADIK”

14 Mayıs Seçimlerindeki çabalarından ve emeklerinden dolayı parti teşkilatlarına, kadın ve gençlik kollarına teşekkür eden Seçer,  “Zorlu bir süreçti, mücadelede şartlar eşit değildi, silahlar eşit değildi. Ama ona rağmen bizim bir farkımız var, inancımız var, haklıyız. Bağırabiliriz, sesimiz gür çıkar, arkamızda tertemiz milletimiz var. Seçim sonuçlarından geçici bir burukluk yaşayabilirsiniz. Ama oturun, sonuçları bir değerlendirin, tekrar 28 Mayıs’ı düşünün ve 29 Mayıs sabahını da düşünün. Başta Mersin olmak üzere Türkiye’nin her yerinde partimiz ve Sayın genel başkanımız muazzam bir mücadele verdi. Mersin’de partimizin oyları arttı. Mersin’de 3 olan milletvekili sayımızı 5 milletvekiline çıkardık.  Büyükşehirlerimiz içinde İzmir ve Muğla’dan sonra sayın genel başkanımıza Mersin gibi siyasi aritmetiği çok bölünmüş olan bir ilde yüzde 57 oranla muazzam bir oy potansiyelini sağladık. Ama bu yetmez. Bu başarıyı 28 Mayıs’ta daha da yükseğe çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN YARIDAN FAZLASI BİR MESAJ VERDİ”

“İktidar ne yaptı? Sayın Cumhurbaşkanı ne yaptı?” diyen Seçer sözlerini şöyle sürdürdü:  

“Bu kadar imkanlar, devletin kurumları, imkanları, basın, manipülasyon, kirli bir kampanya sonucu iktidar ortağıyla beraber 8 puandan fazla oy kaybetti. Kendisi 3 puandan fazla oy kaybetti. Türk milleti dedi ki ‘Sayın Cumhurbaşkanım, senin görevini yapmana izin vermiyorum’ ve seçimi ikinci tura bıraktı. Bu bir mesajdır. Türkiye’de yüzde 50’den fazla vatandaş mevcut görevine devam etmesini istememektedir. Onun için seçim ikinci tura kaldı. Biz yüzyıllık bir gelenekten geliyoruz. Bizim mücadele ruhumuz var. Siyasi hafızamız var, risk yönetebiliriz. Onlardan çok daha deneyimliyiz. Onlardan çok daha akıllıyız. Onlardan çok daha güçlüyüz çünkü inancımız var. Kalan süreç içerisinde 14 Mayıs’a kadar örgütlerimiz nasıl disiplin içerisinde çalıştıysa 28 Mayıs’a kadar da aynı disiplin içerisinde çalışacağız. Mersin’de yarattığımız başarıyı tüm Türkiye’ye yayacağız. 29 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu hep beraber Çankaya’ya götüreceğiz. Buna canı yürekten inanıyorum.”

“VATANSEVERLERİ SANDIĞA ÇAĞIRIYORUM”

Yurttaşları 28 Mayıs’ta sandığa çağıran Seçer, konuşmasında gençlere de seslendi.

Seçer, “Bir sözüm de gençlere; ülkemizin en zor döneminde gençler öne çıktı, Ulusal Kurtuluş Mücadelesinde de. Atatürk Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başlattığında çok genç yaştaydı, 38 yaşındaydı. Mücadeleyi kazandı, cumhuriyeti kurdu, partimizi kurdu, ulusumuzu kurdu, kurumlarını kurdu. O mücadeleyi kurduran gençlerdi, Türkiye’nin gelişmesine katkı sunan da gençlerdi. Şimdi yine gençler öne çıkacak, 5 milyondan fazla oy kullanacak olan gençlerimize sesleniyorum. Siz hep özgürlüğü seçtiniz, 28 Mayıs’ta da sandığa gidip özgürlüğü seçeceksiniz. Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Öte yandan törende, CHP İl Başkanı Koral Ömür, Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer ve Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç’in Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

CHP İl Başkanı Koral Ömür, Parti Meclisi üyesi Ali Mahir Başarır, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da konuşma yaptı.