birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Çiftlik Bank davası sanığı Fatih Aydın tutuklandı

Dün emniyette susma hakkını kullanarak ifade vermeyen Fatih Aydın, Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Aydın, savcılıkta 5 saat süren ifade işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Aydın'ın tutuklanmasına karar verildi.

GÜNCEL 05.11.2021 16:45
Çiftlik Bank davası sanığı Fatih Aydın tutuklandı
Abone Ol google-news

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü. Aydın, sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

DHA'nın aktardığı habere göre Aydın emniyette susma hakkını kullanarak ifade vermedi.

Çiftlik Bank davasının 2 numaralı sanığı Fatih Aydın, savcılıkta 5 saat süren ifade işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkartılan Aydın'ın tutuklanmasına karar verildi.

"Çiftlik Bank”a ilişkin soruşturma kapsamında “bankacılık kanununa aykırılık", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama", "bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçlarından firari olarak aranan Fatih Aydın, Temmuz ayında Uruguay'da düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

Aydın için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında iade talebinde bulunulmuştu. Aydın, 2 Kasım'da Türkiye'ye getirilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol