birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Çiğli Belediyesi, Spor Kompleksi’ni hizmete açtı

Çiğli Belediyesi, Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış, Metin-Kemal Kahraman kardeşler konseriyle son buldu.

BİRGÜN EGE 05.08.2022 14:14
Çiğli Belediyesi, Spor Kompleksi’ni hizmete açtı
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Çiğli Belediyesi, Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nda yaptığı yenileme çalışmaları sonucunda yüzme havuzu, bilardo salonu, tenis kortları ve sportif aktivite alanını bünyesinde bulunduran Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirdi. Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin yanı sıra Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’na konumlandırılmak üzere yapılan Atatürk Heykeli'nin açılışı da yapıldı.

Açılışa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve yurttaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Göreve geldiğimizde Çiğli’yi sporun merkezi yapacağımızın sözünü vermiştik. Bugün geldiğimiz noktada hemşehrilerimize verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Görevi devralırken spor kulübümüzün 400 öğrencisi vardı. Şu an çeşitli branşlarda 3 bin 700 öğrencimiz var. Çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlar başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize 14 ayrı branşta spor yapma imkanı sunacağız. Açılışını yaptığımız tesisimizin hemen yakınında bir parkımız daha var. Kısa süre içerisinde oraya da basketbol, voleybol ve futbol sahaları kazandıracağız” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise, “Yüzme havuzu ve sportif aktivite alanlarını bünyesinde bulunduran çok güzel bir tesis olmuş. Utku Gümrükçü Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. CHP belediyeleri halk için çalışmaya devam ediyor. İzmir belediye başkanlarımızın tamamı gibi Utku Başkanımız da Çiğlililer için birbirinden değerli projeleri bir bir hayata geçiriyor. İstanbul’da her şey çok güzel olacak demiştik oldu. 10 ay kaldı daha da güzel olacak geliyor gelmekte olan bu iktidardan kurtulacağız. Bu anlamlı günde Çiğli’de ve Çiğlililerle olmaktan dolayı büyük mutluluk duydum” ifadelerini kullandı.

METİN-KEMAL KAHRAMAN SAHNE ALDI

cigli-belediyesi-spor-kompleksi-ni-hizmete-acti-1048506-1.

Açılışın ardından Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Amfi Tiyatro'da sahne alan Metin-Kemal Kahraman kardeşler sevilen ezgilerini Çiğlili müzikseverler için seslendirdi.

Konserde de bir konuşma yapan Gümrükçü, “Çiğlimize oldukça kullanışlı bir yüzme havuzu ve spor kompleksi kazandırdık. Bu tesiste çocuklar, gençler ve kadınlar 14 branşta spor yapılabilecek. Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nda bir savaş uçağımız vardı. Onu buradan aldık yakında açacağımız Uzay ve Havacılık Müzemize götürdük. Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’na yakışacak en güzel yapıtın Atatürk heykeli olacağını düşünerek Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelini koyduk. Açılışta bizleri yalnız bırakmayan Çiğlili hemşehrilerimizle birlikte Anadolu’nun çeşitli dillerinden acıklı ama isyanı ve direnişi anlatan müzikleri Metin ve Kemal Kardeşler ile birlikte söyledik” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol