Habertürk yayınına konuk olan Eğitim Uzmanı Cihat Şener, okulların yüz yüze eğitime açılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Nagehan Alçı’nın araya girmesine, , “Beni yayından alınız, bana ders verilmesine izin vermiyorum” diyerek tepki gösterdi.

Cihat Şener ile Nagehan Alçı arasında canlı yayında gerilim: Bana ders verilmesine izin vermiyorum

Habertürk yayınına konuk olan Eğitim Uzmanı Cihat Şener, okulların yüz yüze eğitime açılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şener, eleştirileri sırasında Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın araya girmesine, “Beni yayından alınız, bana ders verilmesine izin vermiyorum” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Habertürk'te Muharrem Sarıkaya’nın konuğu olan Eğitim Uzmanı Cihat Şener, okulların yüz yüze eğitime açılmasıyla ilgili yeterli önlemler alınıp alınmadığını sorgularken, “Geçen sene neredeydiniz? Niye geçen sene önlemeler almadınız da bir Milli Eğitim Bakanı değiştirdik?” diye sordu.

AÇIKLAMALAR 'MORAL BOZUYORMUŞ'

Şener konuşurken araya giren Nagehan Alçı, okulların açılmasıyla ilgili "moral bozması" gerekçesiyle Şener’i üzülerek dinlediğini söyledi. Alçı, okulların açılmasıyla ilgili “1,5 yıl sonra 18 milyon çocuğun okullara kavuştuğu gün bu kadar moral bozulmasını, bu kadar tecrübeli Cihat Bey'i üzülerek dinliyorum" ifadelerini kullandı

Şener ise Alçın’nın araya girmesine, "Müsade ederseniz sözümü kesmemeniz mümkün mü acaba, Kanal sizin nasıl olsa, dikkatimi dağıtmayın. Muharrem bey beni yayından alınız" diyerek tepki gösterdi.

Alçı ise, "Nihayet bu konuda pozitif bir gündem yarattık, o yüzden isyan ediyorum, lütfen motivasyonu bozmayalım" ifadesini kullandı.