birgün

25° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 05.04.2021 13:28

Çin'de koronavirüs rakamlarında 2 ayın en büyük artışı yaşandı

Çin'de uzun sürenin ardından koronavirüs vakalarında 'en büyük günlük sıçrama' kaydedildi. Myanmar sınırında kaydedilen 15 yeni vakayla birlikte, ülke genelinde toplam vaka sayısı 32'ye yükeldi.

Çin'de koronavirüs rakamlarında 2 ayın en büyük artışı yaşandı

Çin'in Myanmar sınırında bulunan Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucunda, yerel hükümet karantina kararı aldı ve kitlesel test işlemine başladı. Öte yandan, şehre giriş çıkışlara da yeni kısıtlamalar getirildiği belirtildi.

Sputnik'in aktardığına göre; Ruili şehrinde tespit edilen 15 yeni vakayla birlikte, yurt dışında gelen enfekte hastalar da dahil olmak üzere Çin'deki koronavirüs vakaları 32'ye yükseldi. Bu, Ocak ayından bu yana Çin'de kaydedilen en yüksek koronavirüs vaka sayısı.

Yerel medyanın aktardığı habere göre, Ruili'de keşfedilen vakaların genetik analizi sonucunda yeni enfeksiyonların Myanmar'dan geldiği ve hastalardan 11'inin de Myanmar vatandaşı olduğu belirlendi, yeni yerel enfeksiyonların Myanmar'dan ithal edilen virüslerden kaynaklandığını gösteriyor. Şehirde bildirilen yeni hastalardan 11'inin de Myanmar vatandaşı olduğu belirlendi.

Yetkililer ayrıca, ortaya çıkan salgını kontrol etmek amacıyla kitlesel aşılamanın da başladığını açıkladılar.

Çin'de bugüne kadar doğrulanmış koronavirüs hasta sayısı 90 bin civarında seyrederken, ölü sayısı ise 4 bin 636 olarak kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol