birgün

23° AÇIK

DÜNYA 11.05.2021 13:33

Çin'de safari parkından kaçan leopar, tavuklarla yakalanacak

Çin'de safari parkından kaçan leopar için yetkililer, 100 kadar tavuğu serbest bıraktı. Yetkililer, Hangcou sakinlerine, leopar yakalanana kadar evlerinden çıkmamaları çağrısı yaptı.

Çin'de safari parkından kaçan leopar, tavuklarla yakalanacak

Fotoğraf: Arşiv / pixabay

Çin'de safari parkından kaçan leoparın, bölgeye salınan tavuklarla yakalanması hedefleniyor.

Ülke basınında çıkan haberlere göre, yetkililer, kaçak leoparı yakalamak için Zhejiang eyaletinin Hangcou kentinde 100 kadar tavuğu serbest bıraktı.

Yetkililer ayrıca Hangcou sakinlerine, leopar yakalanana kadar evlerinden çıkmamaları çağrısı yaptı ve bölgede takviye güvenlik önlemleri aldı.

Leoparı arama çalışmalarına, motorlu paraşütler, köpekler ve insansız hava araçları da katılıyor.

NE OLMUŞTU?

Safari parkından kaçan 3 yavru leopardan ikisi bulunmuştu.

Hangcou sakinlerinin 4 Mayıs'ta leopar gördüklerine dair yetkilileri bilgilendirmesinin ardından parktan leoparların kaçtığı anlaşılmış ve arama çalışmaları başlatılmıştı.

Konuyla ilgili açılan soruşturmada park müdürü dahil 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Sosyal medyada park yönetimine, sorumsuzca davranması ve halkı bilgilendirmemesi nedeniyle tepki gösterilmiş, Hangcou Safari Parkı geçici olarak ziyarete kapatılmıştı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol