Cinayet suçundan sabıkalı olduğu Özgür Günden isimli erkek, Sojida Kalandarova ve Sarvinoz Khaırullaeva isimli iki kadını asitle yaraladı.  Günden, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Cinayet suçundan sabıkalı olan Özgür Günden isimli erkek iki kadını asitle yaraladı

Denizli'de Özgür Günden isimli erkek kız arkadaşı olduğu belirtilen Sojida Kalandarova ve Kalandarova’nın arkadaşı Sarvinoz Khaırullaeva'yı üzerine asit döküp yaraladı. Kendisi de sıçrayan asit nedeniyle yüzünden yaralanan Günden gözaltına alındı. Cinayet suçundan sabıkalı olan Günden tutuklanırken, asit dolu termosu resepsiyondan aldığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgilere göre Günden, İstanbul'dan gelen Sojida Kalandarova ve onun rkadaşı Sarvinoz Khaırullaeva ile hafta sonu tatili için Pamukkale ilçesi Karahayıt Mahallesi'nde bir otele gitti.İddiaya göre burada Günden ile Kalandarova arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından otelin resepsiyonuna giden Günden, önceden emanet olarak bıraktığı termos içindeki asidi alarak tekrar odaya döndü.

Günden, termostaki asidi yatakta uzanan Kalandarova ve kız arkadaşı Khaırullaeva'nın üzerine savurdu. İki kadın ve yüzüne asit sıçrayan Günden yaralandı. Günden daha sonra olay yerinden kaçtı.

İhbarla olay yerine 112 Acil Servis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralanan Kalandarova ve Khaırullaeva acil sağlık ekipleri tarafından ambulansla Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudunda üçüncü derece yanık oluşan Kalandarova, İzmir'e sevk edildi. Khaırullaeva'nin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı ancak vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluştuğu öğrenildi.

CİNAYET SUÇUNDAN SABIKALIYMIŞ

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında Denizli İl Jandarma Komutanlığı'nın Suç Araştırma Timi (JASAT) kaçan Günden'in yakalanması için çalışma başlattı.

Aydın'da olduğu belirlenen Günden, dün (10 Mayıs) düzenlenen operasyonla yakalanıp Denizli'ye götürüldü. Özgür Günden, ifadesinde, "Telefonunu kontrol etmek istedim. Sevgilim bana 'Benim telefonumu senin alma hakkın yok' dedi. Beni aldattığını söyleyince aramızdaki tartışma büyüdü. Elimdeki telefonunu almak isterken, yüzümü tırmaladı. 'Senin gibi aç köpekle işim olmaz' deyince kendimi kaybettim. Daha sonra kireç çözücüyü alarak kapağını açıp ona doğru savurdum. Kireç çözücünün yakıcı olduğunu bilmiyordum. Neden aldığımı da hatırlamıyorum. Olayı tasarlayarak ya da planlayarak otele getirmedim. Sevgilimi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Sadece yaralamak için üzerine döktüm. Sevgilimin arkadaşı nasıl yaralandığını bilmiyorum. Sevgilime kireç çözücüyü dökmemden sonra birbirlerine sarılmışlardı, o nedenle yaralanmış olabilir" ifadelerini kullandı.

Günden'in içinde asit dolu termosu poşetle resepsiyondan alıp odaya götürdüğü anların otelin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği de ortaya çıktı. Cinayet suçundan sabıkalı olan Günden, jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün sevk edildiği adliyede tutuklandı.

DHA