birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Cinsel tacizle suçlanıyordu: David Ellefson, kurucusu olduğu Megadeth grubundan atıldı

Reşit olmayan bir kişiyi cinsel tacizle suçlanan bas gitarist David Ellefson, kurucularından biri olduğu ünlü heavy metal grubu Megadeth'ten çıkarıldı.

DÜNYA 25.05.2021 12:35
Cinsel tacizle suçlanıyordu: David Ellefson, kurucusu olduğu Megadeth grubundan atıldı
Abone Ol google-news


Dünyaca ünlü heavy metal grubu Megadeth, kurucu üyesi ve bas gitaristi David Ellefson’ı, cinsel taciz suçlamaları nedeniyle gruptan attı.

Grubun Twitter hesabından dün yapılan açıklamada, “David Ellefson’ın artık Megadeth’le çalmayacağını hayranlarımıza duyuruyoruz. Bu kararı kolay almadık” denildi. Açıklamada ayrıca, “Neler olduğunu tüm detaylarıyla bilirken ve ilişkimiz zaten gerginken artık bundan sonra birlikte çalışmamız imkansız” ifadesine yer verildi.

Paylaşım, grubun 59 yaşındaki baş gitaristi ve grubu 1983’te Ellefson ile birlikte kuran Dave Mustaine imzasıyla yayımlandı. Megadeth’in açıklamasında ayrıca, grubun hayranlarına, yeni müzik çalışmalarının bitmek üzere olduğu haberi de verildi.

56 yaşındaki David Ellefson hakkındaki iddialar, mayı ayı başında ortaya çıktı. Ünlü müzisyenin reşit olmayan bir kızla yazışma görüntüleri ve fotoğrafları “reşit olmayan bir kadına cinsel taciz” başlığıyla internette yayınlandı. Megadeth grububundan 2002’de ayrılan ve 2010’da yeniden gruba dönen Ellefson, görüştüğü kişinin 18 yaşından küçük olduğu iddiasını reddederek, aralarındaki etkileşimin rızaya dayalı olduğunu iddia etti. Başına gelen olaydan sonra Ellefson, Instagram hesabını kilitledi, video ve fotoğraflarına paylaşım engeli koydu. Variety’ye konuşan müzisyen, “özel ve yetişkinler arası etkileşimi bağlamından koparıp itibarıma, kariyerime ve aileme zarar vermek için manipüle ettiler” dedi.

NTV'nin haberine göre Ellefson, görüştüğü kadının da herhangi bir suistimale uğramadığını, reşit olduğunu ve etkileşimin rızasıyla olduğunu söylediği videolu açıklamasını sayfasında paylaştı.

Çıkan iddiaların ardından Megadeth grubu, 10 Mayıs’ta yaptığı Twitter paylaşımında, “David Ellefson’a ilişkin açıklamaların farkındayız ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Söz konusu olan yaratıcılık ve iş ise hepimiz birbirimizin yakınıyız. Net bir şekilde David’in kendine sakladığı özel hayatıyla ilgili bir durum var. Bu durumun ortaya çıkmasıyla tüm seslerin net bir şekilde ve saygıyla dinlenmesi önemli. Doğrunun açığa çıkmasını dört gözle bekliyoruz” demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol