birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 06.11.2020 00:52

CNN Türk canlı yayınında kavga: Sen aptal adamın tekisin

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin ve Hürriyet ABD muhabiri Razi Canikligil arasında sözlü kavga yaşandı.

CNN Türk canlı yayınında kavga: Sen aptal adamın tekisin

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programında Takvim gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Hürriyet ABD muhabiri Razi Canikligil kavga etti.

Amerika'dan yayına bağlanan gazeteci Razi Canikligil, Zafer Şahin'in kendisini "Biden'cı" olmakla itham ederek tarafsız olmadığını söylemesi üzerine "Sen aptal, şapşal bir adamın tekisin. Milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsun" dedi. Bunun üzerine yayında tansiyon yükseldi. Sert sözlerini bir süre daha sürdüren Canikligil yayını terk etti. Ardından Twitter'da kamuoyundan özür diledi.

Zafer Şahin konuşmasında "Ben Razi Bey ile polemiğe girmek istemiyorum ama Razi Bey sürekli beni dahil etmeye çalışıyor. Herkes bana diyor ki 'Razi bey Amerika'yı hiç bilmiyor. Hem madem Razi beyin Trump ile arası iyi neden bir kere bile röportaj yapmamış?' Ben size bunları söylüyor muyum?" dedi.

Zafer Şahin sözlerine "Twitter'ın Trump'ı bloklaması çok önemlidir. Twitter FETÖ hesaplarının cumhurbaşkanının İzmir'e gidişini altına müzik yerleştirip verdiler, yalan olduğu ortaya çıktı ve Twitter bir şey yapmadı. Bunun gibi onlarca örnek verebilirim, hiçbir şeye etkisi olmayan Twitter'ın ABD seçimlerine müdahale ettiğini Amerikan Başkanı söylemişken dikkate almalısınız" dedi.

Razi Canikligil konuşmaya başladığında tekrar araya giren Zafer Şahin, Canikligil'in sert tepkisiyle karşılaştı. Razi Canikligil Zafer Şahin'e "Siz öyle dar zihniyetlisiniz ki yurtdışında yaşayan milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsunuz. Sen aptal bir adamın tekisin, sen aptal şapşal adamın tekisin. Sana yazıklar olsun, milyonlarca insanı zan altında bıraktın." dedi.

Şahin'in "Seviyeni gösterdin" demesi üzerine Canikligil, "Sen cahil, aptal bir gazetecisin. Kariyeri olmayan şapşal bir adamın tekisin. Yurtdışında yaşayan milyonlarca Türk'ü zan altında bıraktın, geri zekalı." dedi.

Hande Fırat'ın araya girmeye çalışması üzerine "Ben bu programın seviyesini yükseltmeye geldim sen bana Amerikan bayrağına yemin ettin diyorsun, terbiyesize bak." dedi. Tartışmanın uzaması üzerine "benim için bu program bitmiştir ben böyle bir seviyesizliğe girmem" diyen Canikligil, yayını terk etti.

Canikligil, yayını terk ettikten sonra Twitter hesabından "Hepinizden özür diledim, günlerdir zor dayandım. Buraya kadarmış" açıklamasını yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol