birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.01.2020 19:05

CNN Türk muhabirinden depremzedelere: Sıcacık çadırları içinde oturuyorlar, mutlular

CNN Türk muhabirinin depremzedelerle olan diyaloğu sosyal medyada büyük tepki çekti

CNN Türk muhabirinden depremzedelere: Sıcacık çadırları içinde oturuyorlar, mutlular

Elazığ’da meydana gelen ve 29 kişinin ölümüne, 1243 kişinin yaralanmasına neden olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından; yurttaşlar çadırlara okullara ve spor salonlarında toplandı.

Depremzelerin kaldığı çadırlardan birine giden CNN Türk muhabirinin "Bugün sıcacık çadırları içinde oturuyorlar, mutlular" sözleri sosyal medyada tepkiye neden oldu

CNN Türk muhabiri, depremzedelerin 'sıcacık çadırlar' içinde ve mutlu oldukları ile ilgili konuşurken, çadır içindeki depremzedeler, "Kapılar açılmalı, çocuklar hep üste üste bindi" diye konuştu.

Muhabir ise açıklamalarına devam ederek şu ifadeleri kullandı:

"Şu anda bulunduğunuz manzaradan mutlusunuz. Dün tedirginlikle dışarıda geçirmişlerdi zamanlarını. Bugün sıcacık çadırları içinde oturuyorlar, mutlular. Bu mutluluk da, insanların çadırları evlerinin yakınlarına kurmalarından. Çadırları evlerine yakınlarına kurdukları için de mutlu bir şekilde, hem evlerinin yakınında eşyalarını, yiyeceklerini getiriyorlar. Birazdan çayları da kaynamak üzere, çaylarını demlemek üzereler. Sıcacık çaylarını içecekler."

ÖZÜR DİLEDİ

CNN Türk muhabiri Ferit Demir, tepki çeken yayınının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak özür diledi.

Demir şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar yayınımı defalarca izledim ve bende şimdi kendime kızdım. Ama fakat demeden beni eleştiren herkesten ve tüm gerçek gazetecilerden özür diliyorum. Sorulmaması gereken bir soruyu sormuşum, üstelik gazetecilik etiği içinde var olmayan bir soru olmuş bunu kabul ediyorum."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız