birgün

30° AZ BULUTLU

MEDYA 29.10.2019 17:11

CNN Türk'ten Atatürk sansürü

CNN Türk'ten Atatürk sansürü

İstanbul Vatan Caddesi’nde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını canlı yayınlayan CNN Türk, skandal bir olaya imza attı.

Kortejin içinden canı yayınla töreni aktaran muhabir, mikrofonu töreni izleyen bir yurttaşa uzattı. Yurttaş ise “En büyük Türk Atatürk” dedi ve muhabirin yanından uzaklaştı. Ancak yurttaşın “En büyük Türk Atatürk” sözü reji tarafından kesildi.

Yurttaşın sözü öncesi ve sonrasında seste bir sıkıntı olmamasına rağmen, sadece “En büyük Türk Atatürk” sözünün kesilmesi dikkat çekti. yurttaşlar, CNN Türk'ün Atatürk sansürüne sosyal medyada sert tepki gösterdi.

Sosyal medyadaki çok sayıda tepki üzerine CNN Türk, aynı görüntüleri daha sonra sansürsüz olarak yayınladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız