Çoban, ormanlıkta bulduğu bebek karacayı sürüsüne kattı

14.05.2019 16:11 YAŞAM
Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Ali Gürlek, koyunlarını otlatırken ormanlıkta bulup, sürüsüne katarak, veterinere götürdüğü 10 günlük karacayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü görevlilerine teslim etti. İskenderun’a bağlı Suçıkağı Mahallesi ormanlığında koyunlarını otlatan Ali Gürlek, yavru karacayı gördü. Gürlek, karacayı koyun sürüsüne katıp, ahıra kadar getirdi ardından da veteriner Seyfettin Dingil’e teslim etti. Kabızlık bulunduğu ve 10 günlük olduğu belirlenen karaca, biberonla […]

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Ali Gürlek, koyunlarını otlatırken ormanlıkta bulup, sürüsüne katarak, veterinere götürdüğü 10 günlük karacayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

İskenderun’a bağlı Suçıkağı Mahallesi ormanlığında koyunlarını otlatan Ali Gürlek, yavru karacayı gördü. Gürlek, karacayı koyun sürüsüne katıp, ahıra kadar getirdi ardından da veteriner Seyfettin Dingil’e teslim etti.

Kabızlık bulunduğu ve 10 günlük olduğu belirlenen karaca, biberonla beslenip, tedavi edildi. Yavru karaca, tedavisinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.