birgün

5° PARÇALI BULUTLU

KADIN 20.01.2021 12:45

Çocuklarına cinsel istismarda bulunan erkeğin tahliyesine neden olmuştu: Çok pişmanım

Mersin'de 3 kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Salih Dayan lehine tanıklık yapan ve tahliyesine neden olan Fırat D'nin "Mahkemede Salih Dayan’ın yanında olduğum için çok pişmanım" dediği ses kayıtları olduğu söylendi.

Çocuklarına cinsel istismarda bulunan erkeğin tahliyesine neden olmuştu: Çok pişmanım

Mersin’de 3 kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Salih Dayan’ın lehine tanıklık yaparak tahliyesini sağlayan yeğeni Fırat D.’nin mahkemede söyledikleri için pişman olduğu söylendi.

Müşteki Sevim D, tanık Fırat D’ye ait “Çok pişmanım. Elimde ses kayıtları var. Abla bu namussuz yapmış, ben anladım” şeklindeki ses kaydını mahkemeye sunacağını açıkladı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Salih Dayan, bir sonraki duruşmada tahliye edilirken müşteki Sevim D., bir sonraki duruşmada tanık Fırat D.’ye ait ses kayıtlarını mahkemeye sunacağını söyledi.

Ses kayıtlarında Fırat D, “Mahkemede Salih Dayan’ın yanında olduğum için çok pişmanım. Abla, bu namussuzluk yapmış, ben anladım. Bu adam benim annemi ve babamı da kandırdı. Bütün deliller bende mevcut. Bu saatten sonra ben, sizin yanınızda duracağım. 9 aydır Salih Dayan'ın yanında kalıyorum. Her yaptığı usulsüzlükleri biliyorum” ifadelerini kullanıyor.

Sevim D’nin ses kayıtlarını mahkemeye sunacağını açıklaması iki aile arasında tartışmaya neden oldu.

Ses kaydındaki beyanlarını kabul etmeyen Fırat D, “Amcam Salih Dayan'dan para istedim ama vermedi. Bende sizi arayıp bunları söyledim” dedi. Fırat D.’nin çelişkili beyanlarına tepki gösteren müştekilerin kardeşi Serdar D., evinin yakınlarında havaya ateş açtı. Serdar D, şikâyet üzerine “silahla tehdit etmek” suçundan tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Mersin’de Salih Dayan, 3 kızına, evli olduğu kadının kardeşine ve erkek kardeşinin kızına yıllarca sistematik bir şekilde tecavüz ettiği ve çocuklarının annesi S.A’yı fuhuşa zorladığı suçlamaları üzerine utuklanmıştı. 14 Temmuz 2020 tarihinde Mersin 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada amcasının lehine tanıklık yapan Fırat D., “3 kız kardeş babalarından para almak için istismara uğradıklarını söylüyorlar. Bu olay gerçek değildir. Bunların hepsi iftiracı ve dolandırıcılar” ifadelerini kullandı. Salih Dayan, bir sonraki duruşmada tehliye edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol