birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.04.2020 00:29

Çöpten hurda toplayan yurttaşa verilen koronavirüs cezası iptal edildi

Elazığ'da çöplerden hurda toplarken polis kontrolüne takılan yurttaşa verilen para cezası, iptal edildi

Çöpten hurda toplayan yurttaşa verilen koronavirüs cezası iptal edildi

Elazığ Valiliği, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle denetim yapan polislerin, hurda malzemesi toplayan bir yurttaşa koronavirüs tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle verdiği para cezasını iptal ettiğini açıkladı.

'Koronavirüs tedbirlerini ihlal'den yurttaşa toplam 5 bin 606 liralık ceza kesilmişti.

NE OLMUŞTU?

Şehrin birçok yerinde denetim yapan polis, Güney Çevre Yolu’nda sepetli motorla topladığı hurda ve geri dönüşüm malzemelerini götüren A.K’yi fark edip durdurdu.

Elazığ'da koronavirüs nedeniyle denetim yapan polisler, sepetli motosikletle hurda ve geri dönüşüm malzemesi toplayan bir kişiyi durdurmuş, yurttaşa yetersiz ehliyet ve amacı dışında araç kullanmaktan 2 bin 456 TL, 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunu 5’inci maddesi gereği koronavirüs tedbirlerine aykırılıktan da 3 bin 150 TL daha para cezası kesmşti.

Toplamda 5 bin 606 TL para cezası kesilen yurttaşın motoru da, çekiciyle çekilmişti.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız