birgün

28° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.05.2020 21:41

Çorlu'daki polis şiddetine dair yeni görüntüler ortaya çıktı

Çorlu’daki polis şiddetinde olayı kamera kaydına alan kişiye ulaşmak ve kaydı sildirmek için dış kapının zorlanmasına ait görüntüler ortaya çıktı

Çorlu'daki polis şiddetine dair yeni görüntüler ortaya çıktı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan Silahtarağa Mahallesi'nde, bir grup yurttaş evinin önünde otururken çok sayıda polisin hakaretine uğrayıp, aynı polisler tarafından şiddet görmüştü.

Tekirdağ Barosu Başkan Yardımcısı Egemen Gürcün Çorlu’daki polis şiddetini görüntüleyen kişinin evine girilme anına ilişkin yeni görüntüleri paylaştı. Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Tekirdağ Barosu Başkan Yardımcısı Egemen Gürcün, "Çorlu’daki polis müdahalesinde olayı kamera kaydına alan kişiye ulaşmak ve kaydı sildirmek için dış kapının zorlanmasına ait görüntüler ortaya çıktı" dedi.

ŞİDDET MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP İstanbul Milletvekili Av.Turan Aydoğan da son günlerde yaşanan kolluk kuvveti şiddet olaylarını Meclis gündemine taşıdı.

Artan polis ve bekçi şiddeti vakalarının araştırılıp sorunun önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayan Aydoğan, “Güvenlik güçleri halkın güvenliğini sağlamak için varken bunun aksine hareket edip, kendi varlığını sorgulatır hale getiriliyor” dedi.

NE OLMUŞTU?

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bulunan Silahtarağa Mahallesi'nde, bir grup yurttaşın evinin önünde otururken çok sayıda polisin hakaretine uğrayıp, aynı polisler tarafından şiddet görmesine ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı.

Polis evinin önünde oturan Dursun Gültaş’ı darp etmişti.

Olaya tepki gösteren diğer yurttaşların da darbedilmesi, 'Şerefsizler içeri girsenize' şeklindeki hakaret içeren sözler ve ters kelepçe yapılması videoya yansımıştı. Polis, olayın kaydeden yurttaşlara da bağırıp tehdit etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız