birgün

14° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 28.12.2020 20:43

Çukurova Belediyesi asgari ücret miktarını açıkladı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, en düşük asgari ücretin 3 bin 155 lira olduğunu açıklarken bu rakamın bekar ve çocuksuz çalışanlar için geçerli olduğunu ifade etti.

Çukurova Belediyesi asgari ücret miktarını açıkladı

Çukurova Belediyesi, belediye çalışanları için asgari ücreti 3 bin 155 lira olarak açıkladı.

Kararı sosyal medyadan Çukuorva Belediye Başkanı CHP'li Soner Çetin duyurdu.

Çetin, en düşük asgari ücretin 3 bin 155 lira olduğunu açıklarken bu rakamın bekar ve çocuksuz çalışanlar için geçerli olduğunu ifade etti.

Evli çalışanların daha yüksek ücret alacağını açıklayan Çetin, "Sahada çalışan Park Bahçeler ve Yol İşleri Müdürlüğü işçilerimiz bu rakama ilaveten açıklanan asgari ücretin yüzde 10 fazlasını alacaktır. Sahada çalışan temizlik işçilerimiz ise bu rakama ilaveten açıklanan asgari ücretin yüzde 15 fazlasını alacaktır." ifadelerini kullandı.

BELEDİYEMİZDE EN DÜŞÜK ÜCRET 3155 LİRA OLACAKTIR

Çukurova Belediyesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Soner Çetin'in açıklaması şöyle oldu:

"Bu rakam bekar ve çocuksuz olanlar için geçerlidir. Evli ve çocuklu olanlar daha yüksek alacaktır. Sahada çalışan Park Bahçeler ve Yol İşleri Müdürlüğü işçilerimiz bu rakama ilaveten açıklanan asgari ücretin yüzde 10 fazlasını alacaktır. Sahada çalışan temizlik işçilerimiz ise bu rakama ilaveten açıklanan asgari ücretin yüzde 15 fazlasını alacaktır. Emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol