birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

Cumhur İttifakı ortağı Destici'den asgari ücret tahmini: Yüzde 40 ile 50 arasında zam

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret zammına ilişkin yaptığı açıklamada "Ben bu artışın genel itibariyle yüzde 40 ile 50 arasında olmasının doğru olacağını ve böyle olacağını da tahmin ediyorum” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yüzde 50 zam iddiaları hakkında "Hayali değil gerçekçi bir rakam üzerinde durmak lazım" ifadelerini kullanmıştı.

GÜNCEL 28.11.2022 15:23
Cumhur İttifakı ortağı Destici'den asgari ücret tahmini: Yüzde 40 ile 50 arasında zam
Abone Ol google-news

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları tarafından Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde oluşturulan aşevi ve sosyal tesisin açılışına katıldı.

Açılış öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Destici, asgari ücret artışına da değindi.

Destici, “Kasım ayı enflasyonu belli olduktan sonra tabi aralık ayı enflasyonu da görüldükten sonra tahmin ediyorum ki, son 6 aylık enflasyon rakamının üzerine yüzde 15-20 de refah payı koyularak asgari ücret açıklanacaktır. Ben bu artışın genel itibariyle yüzde 40 ile 50 arasında olmasının doğru olacağını ve böyle olacağını da tahmin ediyorum” dedi.

DHA'nın haberine göre Destici, Türkiye’nin her zaman mazlumun yanında olduğunu ve kendilerinin de bu bilinçle çalışmalar yaptığını ifade ederek “Dünyaya baktığımızda özellikle coğrafyamızda kan ve gözyaşının bir türlü bitmediğini görüyoruz. Ne hikmetse bu kan ve gözyaşı, zulümler, esaretler hep Türk’ün coğrafyasında, hep Müslümanın coğrafyasında. Sadece kan ve gözyaşı değil bunların yanı sıra sömürülen, zenginlikleri ellerinden alınan, hayatları ellerinden alınan, özgürlükleri ellerinden alınan, hürriyetleri ellerinden alınan da hep maalesef Türkler ve Müslümanlar olmuştur. Aslında Büyük Birlik Hareketi’nin doğuşu, bu gayeyle olmuştur. Yani sadece Türkiye’de değil, başta kendi kardeş ve soydaş coğrafyamızdan başlayarak bütün bu coğrafyalardaki zulümlere de dur demek için yola çıkmış bir harekettir. Bizler seferle yükümlüyüz, bu seferin gereklerini yaptığımız anda biz vazifemizi yapmış oluruz” şeklinde konuştu.

BİLGİN 'GERÇEKÇİ BİR RAKAM ÜZERİNDE DURMAK LAZIM' DEMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'in sorularını yanıtlamış, "5 bin 500 lira olan asgari ücrete yüzde 50 zam olur mu?" sorusuna, "Hayali değil gerçekçi bir rakam üzerinde durmak lazım" diyerek, işletmelerin ödeyebileceği bir ücret arayışında oldukları yanıtını vermişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol