birgün

8° AÇIK

BİRGÜN EGE 05.04.2021 17:05

Datça Kadın Platformu nöbet başlattı: "İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkıyoruz"

Datça Kadın Platformu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine karşı "İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkıyoruz" diyerek nöbet başlattı.

Datça Kadın Platformu nöbet başlattı: "İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkıyoruz"

Mehmet ERDAL / DATÇA

Datça Kadın Platformu, Türkiye'nin AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine karşı nöbet başlattı.

Datça'nın merkezi yerindeki Kazım Yılmaz İlkokulu karşısındaki park alanında bulunan banklara oturarak başlatılan nöbet, bugün 12.30-14.00 arasında tutuldu.

"İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıkıyoruz" diyen kadınlar, imza kampanyası da başlattı.

Datçalıların alkışlarla destek verdiği eylemin, yarından itibaren her gün saat 11.00 ile 13.00 arasında aynı yerde devam edeceği bildirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol