birgün

6° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 22.01.2021 13:26

Davutoğlu'ndan Bahçeli'nin tehdit ettiği Karar yazarlarına ziyaret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isimlerini sayarak tehdit ettiği Karar gazetesi yazarlarına Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan ziyaret geldi.

Davutoğlu'ndan Bahçeli'nin tehdit ettiği Karar yazarlarına ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin isim vererek tehdit ettiği Karar Gazetesi yazarlarına destek ziyaretinde bulundu.

Karar yazarlarına geçmiş olsun dileğinde bulunan Davutoğlu, gazetenin yazarları ve yöneticileriyle sohbet etti.

Ziyarete ilişkin Twitter hesabı üzerinden videolu paylaşımda bulunan Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Karar gazetesini ziyaret ederek, muhatap oldukları tehdit ve saldırılarla ilgili geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Son dönemde, siyasilere ve gazetecilere yönelik saldırıların artması kaygı vericidir. Özgür basının ve özgür siyasi muhalefetin olmadığı yerde demokrasi de olmaz!"

Bahçeli, tehdidini "Karar Gazetesi’nin kiralık köşe yazarları, mesela Elif Çakır, mesela Yıldıray Oğur, mesela Taha Akyol ve diğer köşesiz sözde yazarlar MHP’yi hafife almasınlar, MHP’ye kara çalmasınlar. Çünkü kazdıkları kuyuya çoktan düşmüşler, kızarmayan yüzleriyle yakayı ele vermişlerdir," ifadeleriyle yapmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol