birgün

15° AÇIK

Davutoğlu'nun ekibine diplomasiden ilk transfer

Ahmet Davutoğlu'nun hazırlık aşamasında olduğu yeni partisine diplomasiden ilk katılımın Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım olacağı iddia edildi. Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım'ın emekliliğini istediği ve Davutoğlu’nun dış politika ekibinde etkin bir isim olacağı öne sürüldü

GÜNCEL 03.12.2019 14:31
Davutoğlu'nun ekibine diplomasiden ilk transfer
Abone Ol google-news

Yeni parti hazırlıklarında artık sona gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibine, diplomasiden ilk katılım Viyana’dan geldi. Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım emekliliğini istedi. Yardım’ın Davutoğlu’nun dış politika ekibinde etkin bir isim olacağı konuşuluyor.

Tarafsız Haber Ajansı'nın haberine göre, bu ayın sonuna kadar partisini kurması beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hazırlıklarda son aşamaya geldi. Birkaç hafta içinde İçişleri Bakanlığı’na dilekçe vererek yeni partiyi resmen kurmaya hazırlanan Davutoğlu ekibi Ankara’da genel merkez ve İstanbul’da il başkanlığı binalarını tuttu.

Hazırlıklar sürerken, partiye katılımlar da devam ediyor. Son katılım diplomasiden geldi. Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım emekliye ayrıldı. Yardım’ın Davutoğlu’nun partisinde dış politika ekibine dahil olması bekleniyor.

58 yaşında olan Yardım, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Moskova Büyükelçiliği görevini yürütüyordu. 2016’dan sonra Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına getirilen Yardım bu yıl Viyana Büyükelçiliği görevine atanmıştı. Yardım 2010-2014 arasında da Tahran Büyükelçiliği yapmıştı.

davutoglu-nun-ekibine-diplomasiden-ilk-transfer-656915-1.

Ümit Yardım

TÜM İLLERDE TEŞKİLATLANMA TAMAMLANDI

Davutoğlu, son hazırlıklar için geçtiğimiz hafta sonunu kampta geçirdi. Tarafsız Haber Ajansı'na konuşan ekipte yer alan bir kaynak, parti kuruluşunun 2020’ye kalmasının söz konusu olmadığını söyledi. Teşkilat yapılanması tamamlanan yeni partide tüm illerde oluşturulan isim havuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol