birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 11.08.2019 14:45

Davutoğlu'nun ekibine katılan Özkes: İfşa olmamı dün uygun buldular

Davutoğlu'nun ekibine katılan Özkes: İfşa olmamı dün uygun buldular

Eski Başbakan Ahmet Davuotoğlu ile aynı fotoğraf karesinde görünmesiyle ilgili konuşan eski CHP milletvekili İhsan Özkes, "AKP’ye alternatif olabilir mi sorusuna?” yanıt verdi. Özkes, “Ben tabiri caizse daha dün ifşa oldum, ifşa olmamızı dün uygun buldular. Dolayısıyla CHP’den siyaset yapıp şimdi Davutoğlu ile birlikte olduğumuz aşikar olan bir durumda ilk günden… Davutoğlu halen üyesi olduğu AK Parti dolayısıyla o parti ile ilgili yorum yapmam doğru olmaz” diye konuştu.

AKP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı’nın eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi Konya Taşkent’te düzenlediği mevlit programına katılan eski CHP’li milletvekili, emekli müftü İhsan Özkes, konuşulan fotoğraf karesiyle ilgili olarak, Türkiye Gündemi’nden Hülya Karabağlı'ya konuştu.

"Dün ifşa oldum”

CHP’den istifa ettikten geçen 4 yıllık süreçte hiçbir siyasi parti ile irtibatı olmadığını, üyelik ve gönüllülük gibi işlerde de yer almadığını belirten Özkes, kendisine davetin Davutoğlu tarafından yapıldığını söyledi. Özkes, şöyle konuştu:

“Son seçilmiş başbakanımızla bir iki görüşmemiz oldu, kendi davetleri üzerine oldu. Dün de birlikte olduk. Tabiri caizse daha dün ifşa oldum. İfşa olmamızı dün uygun buldular."

davutoglu-nun-ekibine-katilan-ozkes-ifsa-olmami-dun-uygun-buldular-611946-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız